Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 160

1925 Magyarnándor, Tikos István ny. ezredes levele ismeretlen címzettnek, "Kegyelmes Uram!" megszólítással, kölcsön igénylése tárgyában, 3 beírt oldal
13578.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1926 Rajkovits Jenő Pécs, könyvesszekrény tervrajz, ceruza, papír, sérült, kissé foltos, 124x90 cm
13579.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

cca 1926-32 Szolnoki MÁV Sportegyesület kerékpáros szakosztályának jegyzőkönyvei, részletes beszámolók országos és megyei versenyekről, díjazottak neveivel, balesetekről, kuriózumokról (pl. 1 kg csokoládé díjként), szakosztály vezetőinek autográf aláírásaival, össz. 44 kézzel írt lapon. Korabeli félvászon kötésben, sérült gerinc ragasztószalaggal javítva, sérült borítóval, laza kötéssel, néhány kevés lap kissé sérül és kissé foltos.
13580.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

1927 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész autográf sorai testvéréhez, Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, Párizsból, Kézdi-Kovács Elemér autográf aláírásával, képeslapon.
13581.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1927 Felszeghy Béla (1882-1951) erdélyi magyar jogász, közigazgatási, államjogi és pszichológiai szakíró autográf sorai és aláírása Gerő Ödön (1863-1939) művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) részére, franciaországi képeslapon
13582.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

cca 1927 Nagys. Bunyor Erhard úr és neje családiház építkezése (Bp. X., Óhegy u. 34.), tervező és kivitelező: Tausz Alfréd, 1 : 100; aláírásokkal, bélyegzőkkel, illetékbélyegekkel, 41,5x36,5 cm
13583.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1930 Magyar Irodalmi és Művészeti Szövetség levele Gerő Ödön (1863-1939) író, műkritikus, a Pester Lloyd munkatársához, amelyben közlik vele, hogy a Kritikusi Szakosztály választmányi tagjává választották, Ugron Gábor (1880-1960) elnök, korábbi belügyminiszter és Déry Béla (1870-1932) festőművész, főtitkár autográf aláírásával. Fejléces papíron.
13584.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1930 a Munkácsy-céh levele Gerő Ödön (1863-1939) író, műkritikus, a Pester Lloyd munkatársához, amelyben megköszönik munkáját, Márk Lajos (1867-1940) elnök és Szentgyörgyvári (Sz.) Gyenes Lajos (1890-1971) főtitkár autográf aláírásával. Munkácsy-céh bélyegzőjével.
13585.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Az orosz politika fő vonalainak nyomon követése az 1871-es londoni békekötéstől Bosznia-Hercegovina Ausztria-Magyarország általi annektálásáig. Gépirat francia nyelven, szakadt, 38 p.
13586.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

cca 1930 2 db iskolai, diákok által rajzolt, díszoklevél "fantázia" rajz. 30x40 cm
13587.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1931 Kaposvár, Kovács Jenő József (1884-1961) festőművész, grafikus (a nagybányai szabadiskolában dolgozott két évig) autográf sorai és aláírása Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikusnak küldött levelezőlapon, amelyben meghívja a Berzsenyi Társaság Tavaszi Tárlatára és annak zsűrielnöki tisztségére.
13588.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

13589.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft