Derkovits Gyula: 1514. Tizenkét fametszet. Bálint György bevezetőjével. Bp., 1972., Magyar Helikon, 4 sztl. lev. + 12 t. Kísérőfüzettel. Kiadói papír mappa, mappával, mappa: 47x46 cm, lapméret: 46x46 cm
Egri Mária: Gácsi Mihály. Bp., 1977, Corvina, 4 p.+12 (reprodukciók) t. Az idegennyelvű leírás hiányzik. Kiadói illusztrált papír mappában, foltos, a táblákon kis sérülésekkel.
Pogány Ö. Gábor: A magyar festészet forradalmárai. Ars Mundi X. Bp., [1947], Officina, 192 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, sérült elülső szennylappal, ajándékozási bejegyzéssel.
250 Jahre Staatliche Porzellan Manufaktur Meissen. Meissen, (1960.),VEB Staatliche Porzellan-Manufaktur. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.