Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 404

Psota Irén - B. Fábri Margit: Psota. Bp., 2004. Urbis, (Debrecen,Kinizsi-ny.), 284 + [8] p. Egyetlen kiadás. Psota Irén (1929-2016) kétszeres Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, a Nemzet Színésze, az 1950-es, 1960-as és 1970-es és 1980-as évek meghatározó jelentőségű színpadi és filmszínésze visszaemlékezései, egykori naplói és színésztársaival készített interjúk alapján. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben, jó állapotban.
21063.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Choa Kok Sui: Prána-pszichoterápia. 2003., Bioenergetic. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
21064.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Máté Imre:  Csonton kutya. Így írtok künn. Irodalmi paródiák. Lengyel Zsolt festményeivel és Darázs Mária rajzaival. (Dedikált.) (München), 1984. Galerie Parabel (Herp Nyomda). 96 p. Egyetlen kiadás. A szerző verses dedikációjával: ?Pista, / e lista / Tégedet / nem tartalmaz, / mert ez költő-halmaz, / görbe tükör / a sok firkász ökör / orra előtt. // Majd ha a politikusokról írok paródiákat, te is sorra kerülsz! Megrendíthetetlen barátsággal Horváth Pistának, a világfordító diplomatának. Imre [és] Mária. 2000. XII. 20?. Máté Imre (1934?2012) költő, a nyugati magyar emigráció tagja. Egyetemistaként részt vett az 1956-os forradalomban, 1956 novemberében elhagyta az országot, Münchenben telepedett le. Irodalmi paródiával a nyugati magyar emigráció 51 költője előtt tiszteleg (Faludy György, Határ Győző, Kibédi Varga Áron, Kristóf Ágota, Makkai Ádám, Tollas Tibor, Tolvaly Ferenc). A verseket Lengyel Zsolt és Darázs Mária szürreális montázsai és festményei kísérik. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984?1991 között. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21065.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Gayer, Kurt - Krämer, Heinz - Kempter, Georg F.:  Die Villa Reitzenstein und ihre Herren. Die Geschichte des Baden-Württembergischen Regierungssitzes. (Dedikált.) Stuttgart, (1988). DRW-Verlag (Karl Weinbrenner & Söhne, Leinfelden). 288 p. Egyetlen kiadás. A magánkastélyként szolgáló Reitzenstein-villa 1910-1913 között épült, neobarokk stílusban. A fényűző parkkal kiegészített stuttgarti épületegyüttest 1922-ben megvásárolta a Baden-Württembergi Állam, azóta a tartományi miniszterelnök hivatalos rezidenciájaként szolgál, időnként kormányüléseket is tartanak benne. Oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal kísért kötetünk a magán célokra épült, később hivatali célokra használt épületnek és lakóinak történetét beszéli el, a korai időszakot tekintve magánéleti, a miniszterelnöki korszakban magától értetődően politikai hangsúlyokkal. Kötetünkben elhelyezve a baden-württembergi miniszterelnök hivatalos, nyomtatott üdvözlőkártyája, középen dombornyomott államcímerrel, valamint dedikációval: "Für Horváth István." A dedikáció szerzője feltehetően az egyik szerző. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21066.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Kazinczy Ferencz: - - munkáji. Szép literatúra. IX. kötet. Pest, 1814, Trattner János Tamás, 2 p.+1 (rézmetszetű címkép, Pászthory Sándor arcképe) t.+ 1 ( díszcímlap) t.+2+390 p. Korabeli papírkötésben, sérült, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
21067.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Van Loon, Hendrik [Willem]: Amerika regénye. Ford.: Endrei Walter. Bp., 1948, Bibliotheca, 314+(6) p. Egyetlen magyar kiadás. A borító Csillag Vera munkája. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
21068.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Tandori Dezső: Döblingi befutó. DEDIKÁLT példány. Bp., 1992-. Magvető Kiadói papírkötésben
21069.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

21070.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Kiss Jenő: A magyar könyvtárak. Bp., 1988, Múzsák Közművelődési Kiadó. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21071.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

21072.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

21073.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

A nyomdaipar a hároméves tervért. Bp., 1948, Nyomdaipari Igazgatóság,(Révai-ny.), 27 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos címlappal.
21074.

Kikiáltási ár:
300 Ft
0,81
0,94

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft