Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 491

Craft & Design. Irányok, utak a kortárs magyar iparművészetben. 2008-2009. Szerk.: Urbán Ágnes. Bp., 2010. Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége. Készült 750 példányban. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben.
19652.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Óraismeret. Összeállította: Vályi Huba. KISOSZ Füzetek '90 hn.,én., Printself Kft,(Szövorg-ny.), 174 p. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincén kis sérüléssel.
19653.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Kleineisel János: Tér és ember. (Dedikált.) [Budapest], 1983. Tervezésfejlesztő és Típustervező Intézet - TEMPO ISZ sokszorosító osztálya. [2] + 279 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 400 példányban készült szakmunka dedikált példánya: "dr. Major Jenőnek baráti szeretettel: János. 1983. 9. 15." Kleineisel János építész, urbanista szakíró olvasmányos stílusban megírt, homlokzatrajzokkal és alaprajzokkal, urbanisztikai ábrákkal illusztrált kötete a svéd társadalom mindenkori szerkezete és a svéd építészet között keres összefüggéseket, történeti kidolgozásban. A munka zöme a svéd társadalom, építészet és urbanisztika XIX-XX. századi összefüggéseit tárgyalja. A címfeliratok magyar és angol nyelvűek, a kötet végén, függelék gyanánt angol nyelvű összefoglaló. A mű később svéd nyelven is megjelent. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19654.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Undi, Mária: Hungarian fancy needlework and weaving. Bp., Szerző. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
19655.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Lázár Béla: Paál László. Művészeti könyvtár. Mesterházy Jenő művészettörténész autográf ceruzás bejegyzéseivel, jegyzeteivel, aláhúzásaival. Bp., Lampel. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19656.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

A korai középkor. Szerk.: Dr. Aradi Nóra. A művészet története sorozat. Bp., 1995, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, karcos, kopott kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
19657.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Brueghel. Meraviglie Dell'arte Fiamminga The Hascinating World of Flemish Art. A cura di/curated by: Sergio Gaddi, Doron J. Lurie. Milano, 2012., Silviana Editoriale. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Olasz és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19658.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Donald Holden: Whistler. Landscapes and Seasapes.Washington, 1976., Freer Gallery of Art -Smithsonian Institution,(New York - Oxford, Watson-Guptill - Phaidon.) Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, névbejegyzésekkel.
19659.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Natura Morta. A Velencei Biennale XLVII. Képzőművészeti kiállítása magyar pavilonjának kiadványa, 4 kötet: Omnia Mutantur; Éva Köves; Judit Hersko; Róza El-Hassan. Bp., 1997, Ludwig Múzeum-Kortrás Művészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar, olasz és angol nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.
19660.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Denys Chevalier: Picasso kék és rózsaszín korszaka. Ford.: Balabán Péter. Bp, 1981, Corvina. Színes képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Diehl, Gaston: Fernand Léger. Bp., 1985, Corvina. 96 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19661.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Monet bis Picasso. Morosow und Schtschukin - Die Russischen Sammler. 120 Meisterwerke aus der Eremitage, St. Petersburg, und dem Puschkin - Museum, MoskauKöln.,1994.,DuMont Buchverlag. Német nyelvű kiállítási katalógus. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19662.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Nobert Hostryn - Willem Rappard: Dictionary of Belgian and Dutch flower painters. Born between 1750 and 1880. 1995, Berko. Angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19663.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft