Könyvek: Judaika

Tételek száma: 30

Steve Sem-Sandberg: Azok a szegény łódźiak. Ford.: Péteri Vanda, Papolczy Péter. Bp., 2014, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20752.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Daniel Jonah Goldhagen: Hitler buzgó hóhérai. Az egyszerű németek és a Holokauszt. Ford.: Bokor Pál. Bp., 2017, Atlantic Press. Kiadói papírkötés.
20753.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

2 darab zsidó imakönyv, sérült egészvászon kötésben
20754.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Stern Salamon (szerk.): Hetven év a betegek szolgálatában 1871-1941. Emlékkönyv az "Országos Bikur Cholim Betegeket Gyámolító Egyesület" hetvenéves fennálása alkalmából. Bp., 1941, Országos Bikur Cholim Betegeket Gyámolító Egyesület. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. "Ez a könyv 200 számozott példányban készült." Számozatlan példány. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, régi bélyegzésekkel.
20755.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Bereczky Albert: Két ítélet között. II. Isten terve a zsidókkal. Bp., é.n Evangéliumi Megújulás Munkaközössége. 320p. Kiadói papírkötésben
20756.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Méliusz József: Kaddish elegy. Jitgadal elégia. Elegia Isgadal. Száldobágyi Sándor illusztrációival. [Bp.], én., Pont. Kiadói papírkötés.
20757.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Körmendi Balázs: Zsidó gyónás. Bp., 1990, InterArt Studió. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
20758.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Sólem Álechem: A Motl gyerek. Ford.: Brodszky Erzsébet. A borító és az illusztrációk Bálint Endre munkái. Bp., 1975., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült, hiányos papír védőborítóban.
20759.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Salzer J. Zeew (Wilmos): "Örök láng." A vészkorszak mártírjai emlékére. Tel-Aviv, 1982., (Jaffo, "Tipo Studio"-ny.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval.
20760.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1942 Magyar Zsidók Naptára. 1942 - 5702. Bp., (1942), OMIKE. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 4 kijáró lappal.
20761.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Itt van elrejtve. Tokaj-hegyaljai zsidó temetők. Fényképezte és összeáll.: Wirth Péter. Scheiber Sándor utószavával. A szövegrészleteket Jólesz László válogatta. Bp., 1985, Európa. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20762.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

20763.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft