Könyvek: Történelem

Tételek száma: 345

Dr. Bilinszky Lajos: Világtörténet katholikus polgári- és felsőbb leányiskolák használatára. I-II. rész. Bp., 1906-1907, Stampfel, 135 p.; 159 p. Második, ill. első kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötésben, sérült, viseltes állapotban, szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.
19466.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

19467.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Nagy Gyula: Az ellopott magyar őstörténet. Kísérlet a magyar eredet kérdésének megoldására. Magyar Történelmi tanulmányok II. Budapest-Zürich, 1994. A Zürichi Magyar Történelmi Egyesület Kiadványa. Kiadói papírkötésben.
19468.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
14

Hubeny, L(orenz):Das Wappen und seine Bestandteile. Kurzgefasste Anleitung zum Verständnis des Wappenwesens. Graz, 1919. 32p + 10 t. kiadói papírborítóval. (Címer és korona elmélet) Hungarika
19469.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Bozóky Alajos: A világtörténet átnézete synchronistikai táblákban különös tekintettel Magyarország történetére. Középtanodák s minden történetkedvelő használatára. Winderlich Károly nyomán összeállította: - -. Buda, 1867, Nagel Bernát,(Emich Gusztáv-ny.), 92 p. Második kiadás. Benne három az előző tulajdonosa által belerakott térképpel, Közötte Magyarország földrajza és története írta Schönfeld Farkas Nagyvárad, é.n. Hollósy Lajos. Kihajtható kronológiai táblázat Korabeli vászonkötésben
19470.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Kárpáti Aurél: Megyeri. Bp., 1956. Művelt nép. Kiadói papírkötésben. 101p. Dedikált!
19471.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

19472.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

19473.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Hofbauer Aladár: Riedl Frigyes tanítása Széchenyi István grófról. A szerző, Hofbauer Aladár (1881-?) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1925., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 32 p. Kiadói papírkötés, bejelöléssel és aláhúzással.
19474.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
13

19475.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Baráth Tibor: A történeti képkutatás kialakulása, jelen állása és magyar feladatai. Magyar Tanulmányok 4. sz. Bp, ,"Studium", 45 p. Kiadói kissé foltos papírkötés.
19476.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1942 Pótfüzet Magyarország tiszti cím- és névtára IL. évfolyamához. Szerk. és kiadja: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1942, M. Kir. Állami Nyomda, 62 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval,a füzet részben elvált a borítótól.
19477.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft