Járomi József: Vihar a városban. A forradalom és szabadságharc napjai Jászberényben 1956-ban. Jászberény, 1995, Politikai Foglyok Országos Szövetsége - '56-os Szövetség Jászsági Szervezete. Fekete-fehér illusztrációkkal, rajtuk korabeli dokumentumok fakszimiléivel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. A Jászberényi 56-os Szövetség Szervezete, Czigány István elnök autográf ajándékozási soraival, "Dr. Orosz István úrnak az 1956-os forradalom és szabadságharc jeles alakjának, őszinte nagyrabecsüléssel és tisztelettel. Jászberény, 1998. júni. 6."
Knauz Nándor: Az Országos Tanács és országgyűlések története 1445-1452. Pest, 1859, Emich Gusztáv, 175 p. Kiadói papírkötés, régi volt könyvtári példány, szakadt borítóval, foltos lapokkal, nagyrészt felvágatlan lapokkal (34-161. oldalak között)
Várnai Sándor: A franczia rémuralom története. A legujabb források felhasználásával. Budapest, 1890. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 286 + [2] p. Egyetlen kiadás. Várnai Sándor (1855-1913) újságírónak - pedagógiai és történelmi áttekintések írójának - olvasmányos stílusban megírt krónikája a francia forradalomról, az utolsó rendi gyűlés megnyitásától Robespierre bukásáig (1789-1794). Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas illusztrációkkal gazdagon díszítve. Példányunk első előzéke részben hiányzik. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben.
Kerekesházy-Kerekes József: Rajzok az Árpádok és Anjouk korából. (A Gutkeled Amadék a mohácsi vészig.) Budapest, 1934. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 125 + [1] p. Egyetlen kiadás. Részlet az előszóból: ,,El szeretném vinni az olvasót azokba a régi időkbe, amikor a magyar urak még nyomott, lukastetejű kőházakban laktak. A szobák közepén nyílt tűzhelyek égtek, ahonnan sűrű füst gomolygott ki a vaddal-bozóttal dús, lakatlan magyar tájak fölé. Gyöngynek, Virágnak hívták akkor még a magyar asszonyokat és Székesfehérváron korozáták Magyarország királyait. Szeretném aztán visszaidézni a magyar múlt hőskorát, a lovagkort, amikor páncélos magyarok verekedtek a nápolyi dombokon, vissza, egész addig, ameddig 1526 augusztus 29-én, Pécstől nem messze, a Duna partján sokezer magyar vitéz mozdulatlan holttestére tűzött le a forró, verőfényes déli nap. Szeretném ezeknek a koroknak a levegőjét, a hátterét az egyes szereplők életviszonyain, karrierjén és gyakran: bukásán keresztül ismertetni - hiszen a történelmet, amelynek százados légköre ilyen kis mozaikokból tevődik össze, igazán csak úgy lehet megismerni, ha a részleteibe is belehatolunk." A szerző a Gutkeled-Amadé család történetén keresztül mutatja be sajátos, életmódtörténeti részletekkel dúsított történelmi vízióját az intrikákkal és konfliktusokkal terhelt magyar középkorról, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A kötetben oldalszámozáson belül 14 tábla, 10 nemzetségtábla, ebből egy dupla oldalas, öt kihajtható. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
Cziáky Ferenc: A magyar békeszerződés történelmi, jogi és erkölcsi szempontból. Budapest, 1926. Szerző (M. kir. Belügyminisztérium Kísérleti Nyomdája). 162 + [2] p. Egyetlen kiadás. Az első előzéken, a címoldalon és a bibliográfia oldalán régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám. Korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblán régi katalóguscímke, illetve egykori címke nyomai.
1939 Az 1919. évi június hó 10-ére összehívott országgyűlés képviselőházának bizottságai a második, harmadik, ötödik ülésszakban 3 db. 1939-43. hivatalos kiadás. papírkötésben
Erdei Ferenc: A magyar paraszttársadalom. Magyarságismeret. Bp.,[1941.], Franklin, 170+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
1899 Archiv des Vereines für siebenbürgische Landeskunde ( Erdélyi Regionális Tanulmányok Egyesületének Levéltára). Neue Folge. 29. évf. 1. füz., Hermannstadt (Nagyszeben) 1899. Franz Micaelis. 311p. Amatőr papborítóval, felvágatlan
Az ezeréves Magyarország. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1939, A Pesti Hírlap Rt. (Légrády-ny.), 1200 p. + 1 t. (kihajtható, színes melléklet 2 db térképpel). Első kiadás. Számos szövegközi fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
2 db angol nyelvű könyv: William L. Shirer: The Rise and Fall of the Third Reich. A History of Nazi Germany. + B. H. Liddell Hart: History of the Second World War. London-Sydney, 1964-1970, Pan Books. Kiadói papírkötés.