Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 91

1982 Peter Timothy Graham: Kézzel rajzolt újévi üdvözlőlap, jelzett, számozott (30/30), a művész saját kezű soraival, 15x11 cm + névjegykártyája (Kabuli amerikai nagykövetség, Afganisztán)
14203.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

14204.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1993 Csepel különválásáról tartott népszavazás hirdetménye kartonon 35x25 cm
14205.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

2008 Dr. Koltay József: Képes és emlékezések a magyar labdarúgás múltjából. Egyedileg összeállított sporttörténeti kiadvány, benne Muraközy Tibor (1935-2022) labdarúgó, a SZAC tiszteletbeli elnökének, ill. Grosics Gyula (1926-2014), az Aranycsapat kapusának autográf aláírásával. Spirálfűzött.
14206.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
18

Küffer Béla (1856-1928) a képviselőház könyvtárnokának kézzel írt jegyzetei, előadás töredékei, tárgyi feljegyzései változatos témákban. Több mint száz lap mappában 11x18 cm
14207.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69

Elkán László (1910 -2007 ) (Lucien Hervé): Egy kényszerű előszó c. kézirata egy egyetemi kiadványhoz autográf aláírásával?
14208.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Faludy György (1910-2006) Ballada melyben Villon mester embertársai bocsánatát kéri, a szerző által ALÁÍRT vers gépirat, 1 sztl. lev.
14209.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
21

Mihai Beniuc (1907-1988) erdélyi román költő három Ady-fordításának összesen három oldal terjedelmű, gépelt, saját kézzel javított minden oldalon aláírt eredeti kézirata. Keltezés nélkül (1960-as évek vége). Három gépelt oldal, méretük egységesen: 296x210 mm. A magyarul kitűnően tudó, két világháború közti költészetében Ady Endrével sokban rokon Mihai Beniuc román költő Ady-versfordításai: 1. Sînt fiul, eu, lui Gog si-al lui Magog... (Góg és Magóg fia vagyok én...) - 2. Poetul din Hortobágy. (A Hortobágy poétája). -3. Un om în luptă cu neomenia. (Ember az embertelenségben.) Tökéletes állapotú lapok, hajtogatva. Hozzá kapcsolódik: Ady Endre Antologia. [Bukarest] (Bucureşti, 1948). Editura Casei Şcoaleror (Tiparul Românesc). 238 + [2] p. A román Ady-fordítás története 1909-ban kezdődik, ekkor Octavian Goga, Ady barátja, majd későbbi ellenfele fordítja le Ady verseinek egy részét. A két világháború között megjelenik románul a teljes Vér és Arany című kötet, 1945-től több önálló Ady-kötet születik. Ady-antológiánk az elsők egyike: a válogatást nyilván megnehezítette, hogy az ismertebb Ady-verseknek olykor hét, nyolc fordítása is keletkezett az Octavian Goga-i kezdet óta. Kötetünk a gazdag román Ady-fordításirodalomból 92 verset ad közre. Az első előzéken tulajdonosi bejegyzés, a hátsó előzéken ismeretlen kéz által írt magyar nyelvű jegyzet. Poss.: Belia György [Belia György (1923-1982) irodalomtörténész, kritikus, műfordító, az Európa Kiadó szerkesztője, a Szépirodalmi Könyvkiadó klasszikus csoportjának vezetője. A magyar klasszikusok kiadása világirodalmi fordításkötetek kiadásában és a Babits-életműkiadásban is közreműködött.] Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
14210.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Gussich Jenő (1905-?) festőművész levelezése, nagyrészt családi, 13 db képeslapon, vegyes állapotban
14211.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Jelzés nélkül: Radnóti Miklós arcképe. Ceruza, pauszpapír, lapra ragasztva, 9x8 cm + a grafikáról készült felvétel fólián, 14,5x9,5 cm
14212.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Antik tibeti kánon, szent szövegek, 24 lap
14213.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,46
81,25

Az 1956-os forradalom szegedi eseményeivel kapcsolatos dokumentumok tétele: Dienes István (1929-1995) és Trogmayer Ottó (1934-2015) muzeológusok írása a Szegedi Kenderfonógyártól kapott, ,,vérrel átitatott piros-fehér-zöld zászló" történetéről. Dienes István kéziratának fénymásolata, valamint a szöveg gépelt átirata. Hozzá Dienes Istvánné, ill. Dr. Csongor Győző részére 1956. novemberében kiállított megbízólevelek másolatai; valamint Dienes István saját kezű levele a Budapesti Ügyészségi Nyomozóhivatal részére, amelyben az 1956. október 26-án Szegeden történt sortűzzel kapcsolatban elrendelt nyomozás kapcsán megírja az eseményekről rendelkezésére álló információkat (mint az események résztvevője, részben személyes tapasztalatai alapján).
14214.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft