https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 80

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
1943 A KMSZ "Ember Tragédiája", írta: Demeter Imre, szereplők: Sivó (Schön) Emil, Demeter Imre, Bárdi György, gépelt kézirat hat lapon, utolsó lapon ceruzás kiegészítésekkel; borítékban, mely szerint 1943-ban Rimaszombatban a munkatáborban kétszer előadva. Lapok sérültek.
1
13484.

1943 A KMSZ "Ember Tragédiája", írta: Demeter Imre, szereplők: Sivó (Schön) Emil, Demeter Imre, Bárdi György, gépelt kézirat hat lapon, utolsó lapon ceruzás kiegészítésekkel; borítékban, mely szerint 1943-ban Rimaszombatban a munkatáborban kétszer előadva. Lapok sérültek.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,56
EUR
,
112,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1947 Pipics Zoltán (1900-1975) művészettörténész, az OSZK főkönyvtárosának (1953-1962) saját kézzel írt sorai, levelezőlapon, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, saját kezű aláírásával.
1
13485.

1947 Pipics Zoltán (1900-1975) művészettörténész, az OSZK főkönyvtárosának (1953-1962) saját kézzel írt sorai, levelezőlapon, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, saját kezű aláírásával.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1948 Dr. Oszoly Kálmán jogász saját kézzel írt levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, saját kezű aláírásával, borítékkal, 2 beírt oldal.
1
13486.

1948 Dr. Oszoly Kálmán jogász saját kézzel írt levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, saját kezű aláírásával, borítékkal, 2 beírt oldal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1952 Gábor György (1902-1973) újságíró, író, esztéta, műfordító, tanár amerikai előadásán készült aláírt fotólapja
1
13488.

1952 Gábor György (1902-1973) újságíró, író, esztéta, műfordító, tanár amerikai előadásán készült aláírt fotólapja

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1954 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelyben beszámol egy a a debreceni Déri Múzeumban két nap alatt elvégzendő munkájáról (feltehetően egy kép restaurálása ügyében) és találkozásával Nagy Tibor (1913-1978) újságíróval, az Élet és Tudomány olvasószerkesztőjével és rovatvezetőjével. Egyéb érdekes részlettel. Képeslapon, Sárdy Brutus autográf aláírásával.
1
13489.

1954 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelyben beszámol egy a a debreceni Déri Múzeumban két nap alatt elvégzendő munkájáról (feltehetően egy kép restaurálása ügyében) és találkozásával Nagy Tibor (1913-1978) újságíróval, az Élet és Tudomány olvasószerkesztőjével és rovatvezetőjével. Egyéb érdekes részlettel. Képeslapon, Sárdy Brutus autográf aláírásával.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,79
EUR
,
4,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1958 Bécs, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) főrestaurátorának levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelyben beszámol egy nevesített (nehezen olvasható) osztrák személynél tett látogatásáról, aki egy kisméretű Mednyánszky művet mutatott neki és az MNG-nek egy Böhm Pál festményt kínált fel vételre. Egyéb érdekes részlettel. Képeslapon, Sárdy Brutus autográf aláírásával ("Apátok").
1
13490.

1958 Bécs, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) főrestaurátorának levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelyben beszámol egy nevesített (nehezen olvasható) osztrák személynél tett látogatásáról, aki egy kisméretű Mednyánszky művet mutatott neki és az MNG-nek egy Böhm Pál festményt kínált fel vételre. Egyéb érdekes részlettel. Képeslapon, Sárdy Brutus autográf aláírásával ("Apátok").

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
EUR
,
15,00
USD
Ajánlatok száma:
1
 
1958-60 Bécs, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) főrestaurátorának kb. 50 db levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelynek többségében beszámol restaurálási munkáiról a bécsi magyar követségen, többször említve a Collegium Hungaricumot is. Egyéb érdekes részlettel a kultúrális életről, hétköznapokról. Bécsi képeslapokon, Sárdy Brutus autográf aláírásával.
1
13491.

1958-60 Bécs, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) főrestaurátorának kb. 50 db levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelynek többségében beszámol restaurálási munkáiról a bécsi magyar követségen, többször említve a Collegium Hungaricumot is. Egyéb érdekes részlettel a kultúrális életről, hétköznapokról. Bécsi képeslapokon, Sárdy Brutus autográf aláírásával.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,52
EUR
,
37,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
cca 1960 Tápiószecső három lakásos lakóház, orvosi rendelő és gyógyszertár eredeti tervrajzai 10 db terv pausz papíron. Nagykátai tervezővállalat 82x60 cm Egyen szakadások
1
13492.

cca 1960 Tápiószecső három lakásos lakóház, orvosi rendelő és gyógyszertár eredeti tervrajzai 10 db terv pausz papíron. Nagykátai tervezővállalat 82x60 cm Egyen szakadások

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,10
EUR
,
31,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
cca 1960 Keleti László (1904-1972) színművész személyi nyilvántartó lapja, valamint önéletrajza
1
13493.

cca 1960 Keleti László (1904-1972) színművész személyi nyilvántartó lapja, valamint önéletrajza

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1960 Dr. Papp Sándor (1910-1991) jogász, Békés vármegye utolsó főispánjának saját kézzel írt levele, levelezőlapon, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, saját kezű aláírásával.
1
13494.

1960 Dr. Papp Sándor (1910-1991) jogász, Békés vármegye utolsó főispánjának saját kézzel írt levele, levelezőlapon, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, saját kezű aláírásával.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1963 Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, zenetanár, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus feleségének előjegyzési naptára, számos érdekes bejegyzéssel Keresztury Dezső tevékenységére vonatkozóan valamint a kor kultúrális, szellemi életének meghatározó személyeinek említésével: Kodály Zoltán, Illyés Gyula, Bernáth Aurél, Borsos Miklós, Gink Károly, Képes Géza, Hubay Miklós, Boldizsár Iván, Hankiss Elemér, Fábri Zoltán, Újhelyi Szilárd stb. Műbőrkötésben. Kultúrtörténeti ritkaság!
1
13495.

1963 Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, zenetanár, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus feleségének előjegyzési naptára, számos érdekes bejegyzéssel Keresztury Dezső tevékenységére vonatkozóan valamint a kor kultúrális, szellemi életének meghatározó személyeinek említésével: Kodály Zoltán, Illyés Gyula, Bernáth Aurél, Borsos Miklós, Gink Károly, Képes Géza, Hubay Miklós, Boldizsár Iván, Hankiss Elemér, Fábri Zoltán, Újhelyi Szilárd stb. Műbőrkötésben. Kultúrtörténeti ritkaság!

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,52
EUR
,
37,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
cca 1963 Soós Edit (1934-2008) színművész személyi nyilvántartó lapja, valamint saját kézzel írt önéletrajza
1
13496.

cca 1963 Soós Edit (1934-2008) színművész személyi nyilvántartó lapja, valamint saját kézzel írt önéletrajza

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
EUR
,
11,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz