Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 161

Abauj-Torna vármegye és Kassa. Szerk.: Dr. Sziklay János és Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai (Magyarország monográfiája) I. kötet. Bp., 1896, "Apollo" Irodalmi és Nyomdai Rt. (Légrády-ny.), 1-384+417-432+401-579+(3) p. + 11 (3 chromolitográfia) t. + 1 (Kassa, színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, nyomdahibás (1-384+417-432+401-579+(3) p.), az egyik chromolitográfia hiányzik és a 3-ból az egyik duplum, tehát összesen 2 litográfia hiányzik, a vármegye térkép hiányzik, összesen csak 11 táblával és 1 térképpel.
18014.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
27

Alföldi: A Habsburgok jövője: Budapest. Politikai röpirat. Bp., 1891, Gerő és Kostyál, 31 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval. Aukción még nem szerepelt. Ritka!
18015.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Siklóssy László: Hogyan épült Budapest? (1870-1930). A Fővárosi Közmunkák Tanácsa története. Rakovszky Iván előszavával. Bp., 1985, ÁKV. Egy kihajtható színes térképpel, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Reprint kiadás. Kiadói illusztrált műbőr kötés, jó állapotban.
18016.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Tábori Kornél - Székely Vladimir: A bűnös Budapest. Hamisjátékosok, zsarolók, hamisítók, uzsorások, furcsa bűnösök, anarkisták, gyilkosok, szezonbűnösök Bp.,1908., A Nap-ny.,111 p. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen javítással, a hátsó borítón és az utolsó 3 lap felső szélén hiánnyal, foltos lapokkal.
18017.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Budapest áramellátásának története. 1893-1933. Bp., 1934, Budapest Székesfőváros Elektromos Művei (Bp. Székesfőv. Háziny.), 297 p.+ 20 t. (ebből 15 kihajtható). Gazdag szövegközi képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, az utolsó néhány lap kissé hullámos.
18018.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Porzó (Ágai Adolf): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. Bér Dezső, Garai Ákos, Homicskó Athanáz és Mühlbeck Károly rajzaival. Erdélyi [Mór] fényképeivel. Bp., 1909, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.. Második kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kis sérüléssel.
18019.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Budapest és Pest fürdőinek és gyógyforrásainak irodalma. A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai II. Bp., 1933. Kartonált papírkötésben
18020.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Régi magyar világjárók. Összeáll.: Borsody Bevilaqua Béla. Szerk. és az előszót írta: Agárdi Ferenc. Bp., 1954, Művelt Nép. Kiadói illusztrált félvászon-kötés. Megjelent 4000 példányban. + Agárdi Ferenc: A nagyvilág magyar vándorai.(Régi magyar világjárók II.) Bp., 1955, Művelt Nép. Kiadói illusztrált félvászon-kötés.
18021.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

18022.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

18023.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

18024.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Berzeviczy Albert: Itália. Úti rajzok és tanulmányok. I-II. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1924, Franklin-Társulat, 307+(1) p., 344 p. Harmadik, bővített kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, egy-két kissé sérült lappal, helyenként kissé foltos lapokkal.
18025.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft