Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 248

B. Késmárky Róza: Gyermekkori szerelmek. Bp., é.n., Fővárosi Könyvkiadó (Fővárosi Nyomda Rt.), 280 p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, viseltes borítóval, a gerincen kisebb hiánnyal. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19221.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Arany János: Kisebb költemények. Bp., 1895, Ráth Mór (Hornyánszky-ny.), IX+473 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott, a gerincen kissé sérült borítóval, néhány lap kissé sérült, az előzék- és címlap ragasztott.
19222.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Fekete Gyula: Csördülő ég. Bp., 1967, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19223.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Paul Géraldy: Te meg én. Ford.: Kosztolányi Dezső. Bp.,én.,Genius. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval.
19224.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Heller Ágnes: Költészet és gondolkodás. Bp., 1998, Múlt és Jövő. Kiadói papírkötés.
19225.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Dezső Lipót: Külföldi furcsaságok Magyarországról. Mit tanítanak rólunk a külföldi iskolákban? Szombathely, 1928, Dunántúli Nyomdavállalat Rt., 95 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19226.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
10

[Áldor Imre]: A közelmult titkaiból. (A muszka intervencziótól a Dunai konfoederáczióig.) II. füzet. Bp., 1879, Légrády, 158 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, szétvált kötéssel, hiányos gerinccel.
19227.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Czakó Gábor: Beavatás (esszék). Bp., 2002, Boldog Salamon Kör. Második kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19228.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Giczy József: Adomák és anekdoták. - - gyűjtése. A Magyar Otthon Könyvtára. Bp., [1941], Singer és Wolfner, 160 p. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzővel.
19229.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Fodor András: Kőnyomat. Bp., 1982, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Fodor András (1929-1997) Kossuth-díjas költő, esszéíró által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT példány.
19230.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Veress Miklós: Somogyi utazás. Kaposvár, 1999, Berzsenyi Dániel Irodalmi és Művészeti Társaság. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban. A szerző, Veress Miklós (1942-2019) József Attila-díjas költő, műfordító által DEDIKÁLT példány.
19231.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Tüskés Tibor: Sorskovácsok. Bp., 1978, Táncsics. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Tüskés Tibor (1930-2009) író, kritikus, irodalomtörténész által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT példány.
19232.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft