1940 Dés, Dej; Scoala comerciala inf. si internatul, Teatrul judetean / Kereskedelmi iskola és internátus, Megyei színház. V. Roman kiadása. Foto Dr. Czettele / trade school, theatre + "1940 Dés visszatért" So. Stpl.
1940 Dés, Dej; Scoala publica de pictura, Scoala primara de stat / Festőiskola, festő, Állami elemi iskola. V. Roman kiadása. Fotó Dr. Czettele / art school, painting school, painter, elementary school + "1940 Dés visszatért" So. Stpl. (felületi kopás / surface damage)
Désakna, Ocna Dejului; I. sz. állami elemi iskola, községháza, sóbánya belseje és bejárata, iparvasút, vonat / school, town hall, salt mine entry and interior, industrial railway, train (fa)
1912 Dicsőszentmárton, Tarnaveni, Diciosanmartin; Gázgyártelep a Kis-Küküllő mellett, zsinagóga. Jeremiás Sándor kiadása / gas factory, synagogue, Tarnava Mica River (EK)