Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 193

Palócföld. Nógrádi írók és művészek antológiája. Szerk.: Csukly László. Salgótarján, 1965, Nógrád megyei Tanács VB. Művelődésügyi Osztály. Papírkötés védőborítóban.
15108.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Xantus Zoltán: Ferencvárosi évszázadok. Bp., 1992, dr. Gegesy Ferenc. Kiadói papírkötés.
15109.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Végh Gusztáv: Tabán. Pereházy Károly szövegével. Bp., Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói nylon-kötés.
15110.

Kikiáltási ár:
800 Ft

15111.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

15112.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

15113.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

15114.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Szabolcs vármegye. (Szabolcs és Ung k. e. e. vármegyék.) Szerk.: Dienes István. Vármegyei Szociográfiák. Szerk.: Csíkvári Antal. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala,(Merkantil-ny.), 368 p. Kiadói aranyozott,festett egészvászon-kötésben, az elülső táblán a vármegye festett, dombornyomott címerével, kissé kopott borítóval, hiányzó gerinccel. A könyv szerkesztője, Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apja által dedikált példány, dátumozva (1939. szept. 14.)
15115.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Cholnoky Jenő: A Föld titkai I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Kopottas állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel + Cholnoky Jenő: A Föld titkai II. kötet: Jégvilág. 67 kép és 14 ábra a szövegben. Második, átdolgozott kiadás. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Enyhén kopottas állapotban.
15116.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Újpesti judaikai témájú könyvek, 2 db:   Kadlecovits Géza: Zsidósors. 1944. Újpest. Bp., 2014., Újpest Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés. Benne az újpesti igazak, és mártírok névsorával.;  Szilágyi-Windt László: Az újpesti zsidóság története. (Másolat.) Kartonált papírkötésben.
15117.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

15118.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Erdélyi témájú könyvek tétele 9 db: Erdély-Székelyföld - Alcsík és Kászon, Erdély magyar templomai - Kalotaszeg, Erdély Székelyföld Korond és vidéke, Thaler-Laszlovszky-Polgár: Székelyföld, Dr. P. Boros Fortunát: Csíksomlyó a kegyhely, P. Papp Asztrik OFM: A csíksomlyói pünkösdi búcsú, Sebestyén Mihály: Erdélyi fejedelmek. Mészáros László: Erdély természeti kincsei. Erdély, Székelyföld Közép- és Felcsík.
15119.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft