Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 123

1879. "Székesfehérvári Országos Kiállítás" Br emlékérem (44,8g/50mm) T:1-,2 kis ph. /  Hungary 1879. "Székesfehérvár National Exposition 1879" Br commemorative medal (44,8g/50mm) C:AU,XF small edge error
30332.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Osztrák-Magyar Monarchia 1881. Habsburg Rudolf és Belgiumi Stefánia házasságkötésére kiadott ezüstözött Zn(?) naptárérem másolata "UNECHT" jelzéssel (11,96g/33mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1881. Calendar medallion commemorating the marriage of Crown-Prince Rudolf and Princess Stephanie von Belgien, silver plated Zn(?) copy with "UNECHT" marking (11,96/33mm) C:XF
30333.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

1896. "Milleniumi emlék / Árpád fejedelmé választása" aranyozott réz emlékplakett, hátoldalán akasztóval (609g/207mm) T:2 oxidáció, ph. / Hungary 1896. "Millenium memory / Election of Árpád" gold plated copper commemorative plaque with wall hanger on back (609g/207mm) C:XF oxidation, edge error
30334.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00

1896. "896 - 1896 augusztus 30. / Nyitra-Zoborhegyi Honalapítási Emlék" aranyozott fém emlékérem, füllel, szalag nélkül (8,65g/29mm) T:2 / Hungary 1896. "896 - August 30th 1896 / Nyitra-Zoborhegy Conquest Memorial" gilt commemorative medallion with ear, without ribbon (8,65g/29mm) C:XF
30335.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,62
20,31

~1898. "A nemzetet ipar teszi nagygyá / Első Magyar Gazdasági Gépgyár Részvény Társulat Budapest - Az első ezer gőzcséplőkészlet elkészülte emlékére" kétoldalas Br emlékmedál, füllel (15,65g/33,5mm) T:2 karc, ph. / Hungary ~1898. "The Industry makes great the Country / Első Magyar Gazdasági Gépgyár Részvény Társulat Budapest - Commemorating the completion of the first thousand of steamtresher sets" double sided Br commemorative medallion with ear (15,65g/33,5mm) C:XF scratch, edge error
30336.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

~1900. A pesti Humboldt Szabadkőműves Páholy emlékérme a 10 éves tagság elismerésére, peremen jelzett Ag (17,46g/33mm) T:2 / Hungary ~1900. Commemorative medallion of the Humboldt Freemason Lodge of Pest in commemorating 10 years of membership, Ag hallmarked on edge (17,46g/33mm) C:XF
30337.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
65,04
75,00

~1900. "Ormody (Vilmos)" egyoldalas Br plakett, peremen "AKTIEN-GESELLSCHAFT GLADENBECK - FRIEDRICHSHAGEN" gyártói jelzéssel (515g/130x195mm) T1- / Hungary ~1900. "Ormody (Vilmos)" one-sided Br plaque with "AKTIEN-GESELLSCHAFT GLADENBECK - FRIEDRICHSHAGEN" maker's mark on edge (515g/130x195mm) C:AU
30338.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,81
34,38

Osztrák-Magyar Monarchia ~1900-1910. "József Kir. Herceg Szanatórium Egyesület / A tüdővész  leküzdése terén szerzett érdemekért" Zn emlékérem jelzés nélkül (25,64g/38mm) T:2- oxidáció, ph. / Austro-Hungarian Monarchy ~1900-1910. "Association of Joseph Archduke Sanatorium / For the merits of overcoming tubercolosis" Zn commemorative medal without makers mark (25,64g/38mm) C:VF oxidation, edge error
30339.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1904. "Jókai Mór / 1825-1904" kétoldalas Br emlékérem, hátlapon Pegazus ábrázolás. Szign.: LJ (82g/50mm) T:2 / Hungary 1904. "Mór Jókai / 1825-1904" double-sided Br commemorative medallion depicting a Pegasus. Sign: LJ (82g/50mm) C:XF
30340.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1912. Tenisz díjérem, jelzett Ag, hátoldalon gravírozva "L.L.T.E. 1912. JÚLIUS 31. NŐI PÁROS II. DÍJ", "SGA" gyártói jelzéssel (12,40g/0.800/29,5mm) + 1926. Tenisz díjérem, jelzett Ag, hátoldalon gravírozva "KERÜLETI JUNIOR SZAK I. 1926" (20,05g/0.800/36mm) T:2 /  Hungary 1912. Tennis award medal, hallmarked Ag, engraving on back with "SGA" makers mark (12,40g/0.800/29,5mm) + 1926. Tennis award medal, hallmarked Ag with engraving on back (20,05g/0.800/36mm) C:XF
30341.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
11

Osztrák-Magyar Monarchia 1914. "Az első világháború kezdete" Br emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger / Arnold Hartig (53,75g/50mm) T:2,2- ph., patina / Austro-Hungarian Monarchy 1914. "The Beginning of World War I"  Br commemorative medallion. Sign: Rudolf Neuberger / Arnold Hartig (53,75g/50mm) C:XF,VF edge error, patina
30342.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Gott mit uns / Viribus unitis 1914-1915" Ferenc Józsefet és II. Vilmost ábrázoló, peremén jelzett Ag emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger   (102g/60mm) T:1-,2 kis ph. /  Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Gott mit uns / Viribus unitis 1914-1915" hallmarked on edge Ag commemorative medal with Franz Joseph and Wilhelm II. Sign.: Rudolf Neuberger (102g/60mm) C:AU,XF small edge error
30343.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
325,20
375,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft