Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 175

Vincze Dénes (1914-1972) 1965. "FISU Világversenyei Universiade 1965 Budapest" kétoldalas Br emlékérem (55mm) T:2,2- rep.
30848.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Habsburg Birodalom 1808. "Mária Ludovika pozsonyi koronázása" Ag zseton. "RECTE ET CANDIDE / MARIA LVDOVICA AVG FRANCISCI AVST IMP HVNG BOH REGIS CORONATA HVN REG POSONII VII SEPT MDCCCVIII" (4,17g/25mm) T:2,2- ph., patina Habsburg Monarchy 1808. "Coronation of Maria Ludovika in Pressburg" Ag jeton (4,17g/25mm) C:XF,VF edge error, patina
30849.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1813. "Kovachich Márton György" jogtörténész, levéltáros, forráskutató. Kétoldalas Br emlékérem. "MARTINUS GEORGIUS KOVACHICH SENQVICIENSIS - H. KARL F. / IN PEREGRI NATIONE DIPLOMATICO LITERARIA NUSQUAM PEREGRINUS MDCCCXIII" Szign.: Karl Heinrich (44,5mm) T:2,2- ph., patina Hungary 1813. "Martin Georg Kovachich" two-sided Br commemorative medallion. Sign.: Karl Heinrich (44,5mm) C:XF,VF edge error, patina HP 480.
30850.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
16

Habsburg Birodalom 1830. "V. Ferdinánd pozsonyi koronázása" Ag zseton. "FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON DIE XXVIII SEPT MDCCCXXX" (5,49g/24mm) T:2 patina Habsburg Monarchy 1830. "Coronation of Ferdinand V in Pressburg" Ag jeton (5,49g/24mm) C:XF patina
30851.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

Habsburg Birodalom 1830. "V. Ferdinánd pozsonyi koronázása" Ag zseton. "FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON DIE XXVIII SEPT MDCCCXXX" (3.28g/20mm) T:2 patina, ph. Habsburg Monarchy 1830. "Coronation of Ferdinand V in Pressburg" Ag jeton (3.28g/20mm) C:XF patina, edge error
30852.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1861. "Széki Gróf Teleki László halálának emlékéül" Sn emlékérem  (50mm) T:2-,3 ph.  Hungary 1861. "Count László Teleki IV de Szék" Sn commemorative medallion (50mm) C:VF,F edge error
30853.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Ferenc József koronázása Budán" Ag zseton. "I FERENCZ JÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (3,25g/20,5mm) T:2- apró ph. Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Franz Joseph in Buda" Ag jeton (3,25g/20,5g) C:VF tiny edge error
30854.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Ferenc József koronázása Budán" Ag zseton. "I FERENCZ JÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (5,5g/23,5mm) T:2- ü., ph. Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Franz Joseph in Buda" Ag jeton (5,5g/23,5g) C:VF ding, edge error
30855.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Erzsébet koronázása Budán" Ag zseton. "ELISABETHA AVSTRIAE IMPERATRIX / FAVSTO SIDERE LAETA - CORONATA REGINA HVNGARIAE BVDAE MDCCCLXVII" (3,33g/20,5mm) T:2 ph. Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Elizabeth in Buda" Ag jeton (3,33g/20,5mm) C:XF edge error
30856.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Erzsébet koronázása Budán" Ag zseton. "ERZSÉBET AVSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ  / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (5.49g/23,5mm) T:2 felületi karc Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Elizabeth in Buda" Ag jeton (5.49g/23,5mm) C:XF slightly scratched
30857.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

1867. "Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására / Éljen a Haza - Es Lebe Das Vaterland" Br emlékérem (39mm) T:3 ph.  Hungary 1867. "For opening of Parliament in 1865" Br medallion (39mm) C:F edge error
30858.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1867. "Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására Pesten / Éljen a Haza" Sn emlékérem (40mm) T:2- ph-
30859.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft