cca 1900 Biarritz és San Sebastian francia és spanyol tengerparti üdülőhelyek fotói, 5 db fotó kartonon, foltos kartonnal, feliratozva, az egyik fotó kissé elvált a kartontól, a 12x18 cm és 13x21 cm közötti méretben
cca 1900 Velence látképe gondolával, a háttérben a Szent Márk tér épületeivel, a hátoldalán Nápoly látképével, 2 db nagyméretű fotó kartonon, foltos kartonnal, 20x26 cm, 20x24 cm, karton: 29x45 cm
cca 1900 Capri szigete, Marina Grande öböl látképe, a karton másik oldalán: Sorrentó-i öböl, a Tramontina Hotellel (Sorrento Golfo dell'Albergo Tramontano), 2 db nagyméretű fotó kartonon, foltos kartonnal, 20x25 cm, karton: 29x45 cm
cca 1900 Carrara-i márványbánya környékén készült fotók, részben feliratozva: Cave di Carrara Ferrovia Marmifera a Ravaccione (Carrarai kőbányák márványvasútja Ravaccionéban), a másik fotón márvány-karavánnal egy hegyi úton, 2 db nagyméretű fotó kartonon, Fotografia Valenti, foltos kartonnal, 25x21 cm, 31x23 cm, karton: 29x45 cm
cca 1900 Carrara-i márványbánya környékén készült fotók, feliratozva: Cave di Carrara Lorano / Canal Chiosa Cave di Carrara, 2 db nagyméretű fotó kartonon, Fotografia Valenti, foltos kartonnal, 26x21 cm, 31x23 cm, karton: 29x45 cm
cca 1900 Salamancát ábrázoló fotók, 5 db: katedrális kapuja (Puerta del Nacimiento), kagylós-ház (Casa de las Conchas), a Salamanca-i egyetem homlokzata, San Esteban konvent kapuja, Salamanca-i katedrális kakastornya. + San Lorenzo de El Escorial-i királyi kolostor, 2+4 db nagyméretű fotó 2 kartonon, foltos kartonokkal, egy fotón kis sérüléssel, 16x22 cm és 34x25 cm közötti méretben, karton: 29x45 cm
cca 1900 Nizza (Nice), városi kaszinó télikertje ([Le Jardin d'Hiver du] Casino Municipal) és a várhegy vízesése (Cascade du Chateau), 2 db nagyméretű fotó kartonon, foltos kartonnal, 21x27 cm, karton: 29x45 cm
1941 A gyimesi ezeréves határ, Erdély visszatérése után, az idegenforgalom népszerűsítésére készített fotósorozat része, Magyar Filmiroda fotó, jó állapotban, hátoldalon feliratozva, pecsételve, 18×23 cm
Samuel Bourne (1834-1912): Himalája, A Szatledzs vögye Chini fölött, közel a tibeti határhoz / Madras, Zebu fogat. Shepherd & Robertson Co. Kétoldalas albumin fotó kartonon. Jelzett. Cholnoky Jenő földrajztudós és utazó feliratozásával 38x30 cm /
Samuel Bourne (1834-1912): India, Himalaya Wanga Valley / Madras, Zebu carriage. Shepherd & Robertson. Double sided albumen photo on cardboard Signed. With captions by geographer and traveler Jenő Cholnoky