Magyarország

Tételek száma: 1092

1905 Tata, Tata-Tóváros; Kapucinus kolostor. Lindenberg Adolf kiadása (EK)
41258.
Anyagjel T2/3

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05
Minimális ajánlat:
2 600 Ft
2 600 3 000 3 600
1900 Tata, Tata-Tóváros; Kilátás Tóvárosra, mosónők. W. Haertel No. 504. Erdélyi cs. és ki. udv. fényképész felvétele után (EB)
41259.
Anyagjel T3

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
1902 Tata, Tata-Tóváros; Nagytemplom, Kossuth tér. Engländer és Társa kiadása + "BÉCS - GYŐR - BUDAPEST 14. SZ. B" vasúti mozgóposta bélyegző
41260.
Anyagjel T2/3

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
1899 Tata, Tata-Tóváros; Park, római templom romjai (EK)
41261.
Anyagjel T2/3

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
1903 Tata, Tata-Tóváros; Parkrészlet, római templom romjai. Engländer és Társa kiadása (ázott / wet damage)
41262.
Anyagjel T3

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
1905 Tata, Tata-Tóváros; Parkrészlet. Amon Gyula kiadása (felületi sérülés / surface damage)
41263.
Anyagjel T3

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
1902 Tata, Tata-Tóváros; Parkrészlet. Engländer és Társa kiadása (fl)
41264.
Anyagjel T2/3

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
1902 Tata, Tata-Tóváros; Piaristák háza este holdfényben. Schmidt Edgar kiadása (fl)
41265.
Anyagjel T3

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13
Minimális ajánlat:
4 200 Ft
4 200 5 000 5 500
1904 Tata, Tata-Tóváros; Részlet a parkból. W. Haertel No. 505. Erdélyi cs. és ki. udv. fényképész felvétele után (EB)
41266.
Anyagjel T3

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
1926 Tata, Tata-Tóváros; Tata vára a XVI. században. Streibing-Nitsmann-féle fametszet ismeretlen "Jaurinense"-ből. Dr. Dornyay Béla "Honismertető" című képeslevelezőlap sorozata 2. sz. A képeslap feladója maga a kiadó, Dr Dornyay Béla (1887-1965) muzeológus, címzettje Rédey Miklós (1886-1931) államrendőrségi fő- és székvárosi kerületi kapitányhelyettes + "SOMOSKŐÚJFALU - BUDAPEST 22 B" vasúti mozgóposta bélyegző (szakadás / tear)  A képeslap többszörösen is kultúrtörténeti kuriózum. Dornyay Béla muzeológus, tanár nevéhez fűződik a Honismertető néven indított képeslap sorozat, amely a hazai turisztikai célú propaganda egyik első termékének tekinthető. A sorozat Magyarország egy-egy turisztikai nevezetességét mutatta be, főként Salgótarjánra és környékére, valamint a Dunántúlra - Dornyay szülőföldjére - fókuszálva.  A lapot maga Dr Dornyay Béla küldte barátjának, Rédey Miklós Budapest rendőrfőkapitány-helyettesének, utóbbi 1926-os nyugdíjazása alkalmából.  //  The postcard is a cultural historical curiosity in many ways. The postcard series called Honismertető (Homeland Guide) is linked to the name of museologist and teacher Béla Dornyay, and can be considered one of the first products of Hungarian tourism propaganda. The series presented a tourist attraction in Hungary, focusing mainly on Salgótarján and its surroundings, as well as Transdanubia - Dornyay's homeland.
41267.
Anyagjel T3

1926 Tata, Tata-Tóváros; Tata vára a XVI. században. Streibing-Nitsmann-féle fametszet ismeretlen "Jaurinense"-ből. Dr. Dornyay Béla "Honismertető" című képeslevelezőlap sorozata 2. sz. A képeslap feladója maga a kiadó, Dr Dornyay Béla (1887-1965) muzeológus, címzettje Rédey Miklós (1886-1931) államrendőrségi fő- és székvárosi kerületi kapitányhelyettes + "SOMOSKŐÚJFALU - BUDAPEST 22 B" vasúti mozgóposta bélyegző (szakadás / tear)

A képeslap többszörösen is kultúrtörténeti kuriózum. Dornyay Béla muzeológus, tanár nevéhez fűződik a Honismertető néven indított képeslap sorozat, amely a hazai turisztikai célú propaganda egyik első termékének tekinthető. A sorozat Magyarország egy-egy turisztikai nevezetességét mutatta be, főként Salgótarjánra és környékére, valamint a Dunántúlra - Dornyay szülőföldjére - fókuszálva.

A lapot maga Dr Dornyay Béla küldte barátjának, Rédey Miklós Budapest rendőrfőkapitány-helyettesének, utóbbi 1926-os nyugdíjazása alkalmából.

//

The postcard is a cultural historical curiosity in many ways. The postcard series called Honismertető (Homeland Guide) is linked to the name of museologist and teacher Béla Dornyay, and can be considered one of the first products of Hungarian tourism propaganda. The series presented a tourist attraction in Hungary, focusing mainly on Salgótarján and its surroundings, as well as Transdanubia - Dornyay's homeland.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
1905 Tata, Tata-Tóváros; Váralja Szent János szobrával. Engländer és Társa kiadása (Rb)
41268.
Anyagjel T3

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13
Minimális ajánlat:
9 000 Ft
9 000 10 000 12 000
1931 Tata, Tata-Tóváros; Vár a Tóvárosról nézve. Lindenberg Adolf kiadása (fl)
41269.
Anyagjel T3

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események