1899 Nagyszeben, Hermannstadt, Sibiu; Disznódi, Erzsébet és Vár kapu. G. A. Seraphin, Lichtdruck von Jos. Drotleff / Heltauerthor, Elisabeththor, Burgerthor / gates. Art Nouveau, floral (szakadás / tear)
1899 Nagyszeben, Hermannstadt, Sibiu; Erlenpark Musikpavillon / Erlen park és zenepavilon este holdfényben. Carl F. Jickely kiadása / park, music pavilion at night in moonlight (fl)
1903 Nagyszeben, Hermannstadt, Sibiu; Erlenpark und K.u.K. Garnison-Spital / Osztrák-magyar helyőrségi kórház és az Erlen park. Karl Graef kiadása / Austro-Hungarian K.u.K. military garrison hospital with park (EK)
1918 Nagyszeben, Hermannstadt, Sibiu; Erlenpark und k.u.k. Garnisons-Spital / Cs. és kir. helyőrségi kórház. F. Stoiber kiadása / Austro-Hungarian military garrison hospital (EK)
1913 Nagyszeben, Hermannstadt, Sibiu; Ev. Kirche und Schule. Verl. d. Buchh. G. A. Seraphin. Lichtdruck von Jos. Drotleff / Evangélikus templom és iskola
1899 Nagyszeben, Hermannstadt, Sibiu; Evang. Kirche. Verlag H. von Palocsay / evangélikus templom, belső / Lutheran church, interior. Art Nouveau, floral (gyűrődések / creases)
1918 Nagyszeben, Hermannstadt, Sibiu; Evangélikus iskola és templom. Vasúti levelezőlapárusítás 1. sz. 1917. / Ev. Volksschule und ev. Kirche / Lutheran church and school + "TÁBORI POSTAHIVATAL 254" (kopott sarkak / worn corners)