https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Numizmatikai irodalom

Tételek száma: 28

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
1971-1990. "AZ ÉREM" c. folyóirat 15db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.
1
30049.

1971-1990. "AZ ÉREM" c. folyóirat 15db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1982-2018. "AZ ÉREM" c. folyóirat 13db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.
1
30050.

1982-2018. "AZ ÉREM" c. folyóirat 13db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1990-2015. "AZ ÉREM" c. folyóirat 24db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.
1
30051.

1990-2015. "AZ ÉREM" c. folyóirat 24db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,84
EUR
,
12,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
A Magyar Numizmatikai Társulat évkönyve 1975. Numizmatikai Ismeretterjesztő Előadások 1975. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, 1980. Használt állapotban.
1
30052.

A Magyar Numizmatikai Társulat évkönyve 1975. Numizmatikai Ismeretterjesztő Előadások 1975. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, 1980. Használt állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Aukciósház Kővágó L. - Globe-Impex Kft. 16db árverési katalógusa, mind különféle
1
30053.

Aukciósház Kővágó L. - Globe-Impex Kft. 16db árverési katalógusa, mind különféle

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Az Érem. Közlemények az éremgyűjtés köréből. Szerkeszti Huszár Lajos, Király Ferenc, Kupa Mihály és Pávó Elemér. 14 lapszám a XI-XIX. évfolyamból. (1955-1963). Budapest, 1955-1963. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya (Múzeumok Rotaprint Üzeme). A lapszámok terjedelme kezdetben 16, később 24 oldal. A Magyar Numizmatikai Társulat a tudományos célokat szolgáló Numizmatikai Közlöny mellett 1922-ben indította meg az éremgyűjtők számára megjelentett, gyakorlati jellegű szakfolyóiratát "Az Érem" címmel. Folyóiratunk első szériájának lapszámai 1922-1942 között jelent meg, rendszertelen időközönként. A háború után 1955-ben indult újra a folyóirat Huszár Lajos, Király Ferenc és Pávó Elemér szerkesztésében. A hazai és nemzetközi éremgyűjtés szakfolyóirata a pénzverés, a bankónyomtatás, az érem- és plakettművészet kérdéseit tárgyalja, a gyűjtés és a hamisítás témáit is beleértve. Az 1956. évi 4. számtól oldalszámozáson belül 2-4 oldalnyi érem-, plakettrajzolattal. Szakfolyóiratunk római, bizánci, körmöci érmekkel éppúgy foglalkozik, mint a XVIII-XIX. századi hazai emlékérmek, rendjelek történetével és formavilágával. Gyűjteményünk az új sorozat 1-4., 7, 16., 18-25. számát, azaz összesen tizennégy számot foglal magában. Néhány füzet nyitóoldalán apró sérülés. Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány.
1
30054.

Az Érem. Közlemények az éremgyűjtés köréből. Szerkeszti Huszár Lajos, Király Ferenc, Kupa Mihály és Pávó Elemér. 14 lapszám a XI-XIX. évfolyamból. (1955-1963).
Budapest, 1955-1963. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya (Múzeumok Rotaprint Üzeme). A lapszámok terjedelme kezdetben 16, később 24 oldal.
A Magyar Numizmatikai Társulat a tudományos célokat szolgáló Numizmatikai Közlöny mellett 1922-ben indította meg az éremgyűjtők számára megjelentett, gyakorlati jellegű szakfolyóiratát "Az Érem" címmel. Folyóiratunk első szériájának lapszámai 1922-1942 között jelent meg, rendszertelen időközönként. A háború után 1955-ben indult újra a folyóirat Huszár Lajos, Király Ferenc és Pávó Elemér szerkesztésében. A hazai és nemzetközi éremgyűjtés szakfolyóirata a pénzverés, a bankónyomtatás, az érem- és plakettművészet kérdéseit tárgyalja, a gyűjtés és a hamisítás témáit is beleértve. Az 1956. évi 4. számtól oldalszámozáson belül 2-4 oldalnyi érem-, plakettrajzolattal. Szakfolyóiratunk római, bizánci, körmöci érmekkel éppúgy foglalkozik, mint a XVIII-XIX. századi hazai emlékérmek, rendjelek történetével és formavilágával.
Gyűjteményünk az új sorozat 1-4., 7, 16., 18-25. számát, azaz összesen tizennégy számot foglal magában. Néhány füzet nyitóoldalán apró sérülés.
Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
EUR
,
28,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Három darabos német nyelvű numizmatikai irodalom tétel, benne: Jindrich Marco: Münzzeichen aus aller Welt (Pénzverde jelek a világ minden tájáról). Artia, Prága, 1982.; Günther Schön: Kleiner deutscher Münzkatalog - Mit Lichtenstein, Österreich und Schweiz Ab 1871. Battenberg, München, 1986.; Dieter Fassbender: Lexikon für Münzsammler - 1800 Begriffe von Aachener Mark bis Zwittzermünze. Battenberg, Augsburg, 1991.
1
30055.

Három darabos német nyelvű numizmatikai irodalom tétel, benne: Jindrich Marco: Münzzeichen aus aller Welt (Pénzverde jelek a világ minden tájáról). Artia, Prága, 1982.; Günther Schön: Kleiner deutscher Münzkatalog - Mit Lichtenstein, Österreich und Schweiz Ab 1871. Battenberg, München, 1986.; Dieter Fassbender: Lexikon für Münzsammler - 1800 Begriffe von Aachener Mark bis Zwittzermünze. Battenberg, Augsburg, 1991.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
EUR
,
10,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Katalog mincí a medailí ČSR, ČR a SR 1918-2025. Csehszlovák, cseh és szlovák érmék, illetve emlékérmek cseh nyelvű katalógusa árakkal, 11. kiadás. Macho & Chlapovič, Pozsony, 2024. Új állapotban
1
30056.

Katalog mincí a medailí ČSR, ČR a SR 1918-2025. Csehszlovák, cseh és szlovák érmék, illetve emlékérmek cseh nyelvű katalógusa árakkal, 11. kiadás. Macho & Chlapovič, Pozsony, 2024. Új állapotban

 
Eladva
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
EUR
,
21,88
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Money Trend német nyelvű numizmatikai folyóirat 15db lapszáma, 1993-2002 közötti időszakból
1
30058.

Money Trend német nyelvű numizmatikai folyóirat 15db lapszáma, 1993-2002 közötti időszakból

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Neuste Geld-, Münz- Mass- und Gewichtkunde für Kaufleute, Geschäftsmänner und Zeitungsleser". Verlage des Contors der allgemeinen Handlungs Zeitung, Nürnberg, 1816. Német nyelvű könyv, "Röser Tanintézet" bélyegzésekkel.
1
30059.

Neuste Geld-, Münz- Mass- und Gewichtkunde für Kaufleute, Geschäftsmänner und Zeitungsleser". Verlage des Contors der allgemeinen Handlungs Zeitung, Nürnberg, 1816. Német nyelvű könyv, "Röser Tanintézet" bélyegzésekkel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,72
EUR
,
100,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Pannonia Terra árverési katalógus tétel, összesen 18db különféle, közte kamaraárverési darabok is, az 1-6. árverésekig hiánytalan
1
30060.

Pannonia Terra árverési katalógus tétel, összesen 18db különféle, közte kamaraárverési darabok is, az 1-6. árverésekig hiánytalan

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,84
EUR
,
12,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Pénzkibocsátás Magyarországon. Kiállítási katalógus (1974). [Dedikált.] (Budapest, 1978). (Magyar Nemzeti Bank - Révai nyomda). 31 + [3] p. + 13 t. (kétoldalas táblák, I-XXV-ig számozva). Egyetlen kiadás. Dedikált: "dr. Bodor Imrének. dr. Polgár Gyula [?] még (etikai) tag. 95. IX. 21." A Magyar Nemzeti Bank központi épületében megrendezett numizmatikai kiállítás katalógusa, bevezetőjében a hazai pénzkibocsátás közel ezeréves történetének áttekintésével, valamint a fizetőeszköznek vert hazai pénzérmék lajstromával. Kötetünk végén gazdag illusztrációs anyag. Példányunk első két levele hiányzik. Prov.: Bodor Imre régész, régészeti szakíró, numizmata. Fűzve, kiadói borítóban.
1
30061.

Pénzkibocsátás Magyarországon. Kiállítási katalógus (1974). [Dedikált.]
(Budapest, 1978). (Magyar Nemzeti Bank - Révai nyomda). 31 + [3] p. + 13 t. (kétoldalas táblák, I-XXV-ig számozva). Egyetlen kiadás.
Dedikált: "dr. Bodor Imrének. dr. Polgár Gyula [?] még (etikai) tag. 95. IX. 21." A Magyar Nemzeti Bank központi épületében megrendezett numizmatikai kiállítás katalógusa, bevezetőjében a hazai pénzkibocsátás közel ezeréves történetének áttekintésével, valamint a fizetőeszköznek vert hazai pénzérmék lajstromával. Kötetünk végén gazdag illusztrációs anyag. Példányunk első két levele hiányzik.
Prov.: Bodor Imre régész, régészeti szakíró, numizmata.
Fűzve, kiadói borítóban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
600 Ft
1,63
EUR
,
1,88
USD
Ajánlatok száma:
0
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz