Könyvek: Sport, sakk, hegymászás

Tételek száma: 54

19385.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Dr. Farkas Mihály: A bridge elméletben és gyakorlatban. Bp., 1931, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19386.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Granek István: Kajakozás-kenuzás, Bp., 1966, kn., Egészvászon-kötés papír védőborítóban, a védőborító szakadt.
19387.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

19388.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Béldi Alajos: A modern német testnevelés alapgondolata, tervezete és irányai. Az Országos Testnevelési Tanács Munkálatai XX. Bp., 1925, Stádium. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.   Béldy/Béldi (1919-ig Bruckner) Alajos (1889-1946) 18 éves koráig (többnyire Halász néven!) versenyszerűen úszott, a kétszeres olimpiai bajnok Halmay Zoltán utódját látták benne. A második magyar vízilabda-bajnokságot 1905-ben megnyerő Balaton Úszó Egylet egyik kapusa volt, 400 méter gyorson negyedik lett az 1906-os "soron kívüli" athéni olimpián. Miután a katonai pályát választotta, a hazai sport versenyzőként elvesztette. A bécsújhelyi Theresianum Katonai Akadémián végzett, ezredével részt vett az első világháborúban (1914-1916); a budapesti cs. és kir. 32. gyaloghadosztály, illetve az 1. népfölkelő dandár vezérkari tisztje (1917-1918). A Tanácsköztársaság bukása után feltámasztotta a hazai úszósportot: az úszószövetség alelnöke lett, irányításával sorra jöttek létre a vidéki bázisok, rengeteg uszoda épült. A második világháború idején az Ifjúság Honvédelmi Nevelése és a Testnevelés országos vezetője (IHNETOV, 1941. augusztus 11.-1943. február 1.), az Ifjúság Honvédelmi Nevelésének országos vezetője (IHNOV, 1943. február 1.-1944. szeptember 26.), majd a Nemzetőrség parancsnoka (1944. szeptember 26.-október 16.). Német fogságba esett, novemberben megszökött és bujkált. 1945 januárjában jelentkezett Debrecenben, és felajánlotta szolgálatait az ideiglenes kormánynak. Februárban mégis letartóztatták, júliusban a népbíróság halálra ítélte, augusztusban a Nemzeti Főtanács életfogytiglanra enyhítette az ítéletet. A tárgyalások során megtört, majd súlyosan megbetegedett Béldy 1946. december 22-én meghalt a börtönkórházban.
19389.

Béldi Alajos: A modern német testnevelés alapgondolata, tervezete és irányai. Az Országos Testnevelési Tanács Munkálatai XX. Bp., 1925, Stádium. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.

Béldy/Béldi (1919-ig Bruckner) Alajos (1889-1946) 18 éves koráig (többnyire Halász néven!) versenyszerűen úszott, a kétszeres olimpiai bajnok Halmay Zoltán utódját látták benne. A második magyar vízilabda-bajnokságot 1905-ben megnyerő Balaton Úszó Egylet egyik kapusa volt, 400 méter gyorson negyedik lett az 1906-os "soron kívüli" athéni olimpián. Miután a katonai pályát választotta, a hazai sport versenyzőként elvesztette.
A bécsújhelyi Theresianum Katonai Akadémián végzett, ezredével részt vett az első világháborúban (1914-1916); a budapesti cs. és kir. 32. gyaloghadosztály, illetve az 1. népfölkelő dandár vezérkari tisztje (1917-1918). A Tanácsköztársaság bukása után feltámasztotta a hazai úszósportot: az úszószövetség alelnöke lett, irányításával sorra jöttek létre a vidéki bázisok, rengeteg uszoda épült. A második világháború idején az Ifjúság Honvédelmi Nevelése és a Testnevelés országos vezetője (IHNETOV, 1941. augusztus 11.-1943. február 1.), az Ifjúság Honvédelmi Nevelésének országos vezetője (IHNOV, 1943. február 1.-1944. szeptember 26.), majd a Nemzetőrség parancsnoka (1944. szeptember 26.-október 16.). Német fogságba esett, novemberben megszökött és bujkált. 1945 januárjában jelentkezett Debrecenben, és felajánlotta szolgálatait az ideiglenes kormánynak. Februárban mégis letartóztatták, júliusban a népbíróság halálra ítélte, augusztusban a Nemzeti Főtanács életfogytiglanra enyhítette az ítéletet. A tárgyalások során megtört, majd súlyosan megbetegedett Béldy 1946. december 22-én meghalt a börtönkórházban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Wallechinsky, David: The Complete Book of the Olympics. 1984, Penguin Books. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19390.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Stewart Wilson: North of England Rock Climbs. Leicester,1992., CORDEE. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19391.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Dénes Tamás - Hegyi Iván - Lakat T. Károly: Az otthon zöld füvén. Magyar bajnoki és kupameccsek könyve. [Bp., 2013], Magyar Labdarúgó Szövetség. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19392.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19393.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Tari János: Pettyes labda a Világkupában   Móra Ferenc Könyvkiadó, 1971. 416p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban
19394.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

19395.

Vegyes FTC tétel, 3 db:

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

19396.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft