Történelmi Magyarország

Tételek száma: 2532

Újtátrafüred, Neu-Schmecks, Novy Smokovec (Magas-Tátra, Vysoké Tatry);
42507.
Anyagjel T2

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1912 Újtátrafüred, Neu-Schmecks, Novy Smokovec (Magas-Tátra, Vysoké Tatry); Sanatorium, hátoldalán reklám / spa, bath, sanatorium, with advertisement on the backside (Rb)
42508.
Anyagjel T3

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Újtátrafüred, Neu-Schmecks, Novy Smokovec (Magas-Tátra, Vysoké Tatry); utca / street view
42509.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1900 Ürmény, Urmin, Mojmírovce; Leányiskola. N. Kuss felvétele / girls' school (EK)
42510.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

Vágsellye, Schelle, Sala nad Váhom; vasútállomás / Stanica / railway station (fa)
42511.
Anyagjel T3

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,50
156,25

1902 Vágszakály, Szokolócz, Sokolovce; Nyáry kastély / castle + "ZSOLNA - POZSONY 47. SZ. A" vasúti mozgóposta bélyegző (fa)
42512.
Anyagjel T3

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

Vágújhely, Waag-Neustadt, Nové Mesto nad Váhom; Felsőkapu utca, Népbank, Diamant Kálmán, Schwitzer József üzlete és saját kiadása / street, bank, shops + "Ausfallmuster" (szakadás / tear)
42513.
Anyagjel T3

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

1900 Verbó, Vrbové; látkép, zsinagóga. Jacob Mohr & Sohn kiadása, szecessziós-virágos litho / general view, synagogue. Art Nouveau, floral, litho (EM)  Verbó (szlovákul Vrbové) Szlovákia nyugati részén, a Nagyszombati kerületben található, nem messze Pöstyéntől. A település történelmi mezőváros, híres szülöttje Benyovszky Móric gróf. A városban a 17. század óta él zsidó közösség, zsinagógájuk 1882 és 1883 között épült mór stílusban, amelyet a Nyitra vármegye monográfiája a vármegye legszebb zsinagógájának tartott. A zsinagógát 1942-ben zárták be, azután gabonaraktár és textilüzem működött benne.  //  Verbó (Slovak: Vrbové) is located in the western part of Slovakia, in the Nagyszombat District, not far from Piestany. The settlement is a historical market town, its famous native is Count Móric Benyovszky. There has been a Jewish community in the town since the 17th century, their synagogue was built between 1882 and 1883 in the Moorish style, which the Nitra County Monograph considered the most beautiful synagogue in the county. The synagogue was closed in 1942, and then a grain warehouse and a textile factory operated in it.
42514.
Anyagjel T4

1900 Verbó, Vrbové; látkép, zsinagóga. Jacob Mohr & Sohn kiadása, szecessziós-virágos litho / general view, synagogue. Art Nouveau, floral, litho (EM)

Verbó (szlovákul Vrbové) Szlovákia nyugati részén, a Nagyszombati kerületben található, nem messze Pöstyéntől. A település történelmi mezőváros, híres szülöttje Benyovszky Móric gróf. A városban a 17. század óta él zsidó közösség, zsinagógájuk 1882 és 1883 között épült mór stílusban, amelyet a Nyitra vármegye monográfiája a vármegye legszebb zsinagógájának tartott. A zsinagógát 1942-ben zárták be, azután gabonaraktár és textilüzem működött benne.

//

Verbó (Slovak: Vrbové) is located in the western part of Slovakia, in the Nagyszombat District, not far from Piestany. The settlement is a historical market town, its famous native is Count Móric Benyovszky. There has been a Jewish community in the town since the 17th century, their synagogue was built between 1882 and 1883 in the Moorish style, which the Nitra County Monograph considered the most beautiful synagogue in the county. The synagogue was closed in 1942, and then a grain warehouse and a textile factory operated in it.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,56
112,50

1900 Vernár, Wernsdorf, Vernár; templom, kerekes kút / church, well (EK)
42515.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Vernár, Wernsdorf, Vernár; Vernári szoros / gorge, road (EK)
42516.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,62
20,31

1918 Vihnye, Vihnyefürdő, Kúpele Vyhne; Felső park. Joerges Ágost özv. és fia kiadása / park, spa (EB)
42517.
Anyagjel T3

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1925 Vöröskő, Cerveny Kamen (Cseszte, Castá); Vöröskő vára. Samuel May kiadása / Schloss Bibersburg / Hrad Cerveny Kamen / castle (fl)
42518.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft