Könyvek: Történelem

Tételek száma: 411

[Folyóirat] Tempo. Magyar kiadás. II. évfolyam, 34. szám. [Olasz-magyar nyelvű, illusztrált háborús folyóirat.] (1943. július 8.) [Milano], (1943. Editrice Mondadori - Officine Grafiche Mondadori, Verona). Folio. 31 + [1] p. A nagy múltú, olasz Mondadori Kiadó képes heti magazinja a második világháború idején az Olaszországgal szövetséges államokban is megjelent: az olasz eredeti mellett létezett spanyol, francia, német, magyar, horvát, albán, görög és román kiadása is. A háborús propagandacélokat szolgáló kétnyelvű lap nem egyedülálló jelenség a világháborús időszakban: német lapmegfelelőitől eltérően azonban a Tempo a háborús tartalmon kívül erős kulturális tartalmat is közvetít, továbbá törekszik a kulturális kapcsolatok ápolására is. Szövegközti felvételekkel gazdagon illusztrált lapszámunk a tengelyhatalmak haditechnikájának méltatása mellett békebeli riportokat is közöl: a maremmai gyapjútermelés ismertetése mellett Róma képzőművészeti emlékeiből is kapunk ízelítőt, a rádióhallgatás módjaitól is szerepel cikk, a Budapest fürdővárosi jellegét méltató riportban pedig az aktuális női fürdőruha divatról is tájékozódhatunk. A Római Magyar Akadémia festőművészeinek itáliai témájú festményeiből egy csokorra valót tesz közzé a következő rövidebb cikk, a filmrovat a Bohémélet címen rendezett olasz filmet mutatja be, lapszámunk végül egészségtudományi rovattal zárul. A hátsó borító belső oldalán olasz nyelvlecke. Mindent összevéve folyóiratunk háborús időben háborús témákat is pedzeget, ám fő üzenete elsősorban kulturális jellegű. Ennek ellenére periodikánk rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére. Fűzve, kétszínnyomású, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19691.

[Folyóirat] Tempo. Magyar kiadás. II. évfolyam, 34. szám. [Olasz-magyar nyelvű, illusztrált háborús folyóirat.] (1943. július 8.)
[Milano], (1943. Editrice Mondadori - Officine Grafiche Mondadori, Verona). Folio. 31 + [1] p.
A nagy múltú, olasz Mondadori Kiadó képes heti magazinja a második világháború idején az Olaszországgal szövetséges államokban is megjelent: az olasz eredeti mellett létezett spanyol, francia, német, magyar, horvát, albán, görög és román kiadása is. A háborús propagandacélokat szolgáló kétnyelvű lap nem egyedülálló jelenség a világháborús időszakban: német lapmegfelelőitől eltérően azonban a Tempo a háborús tartalmon kívül erős kulturális tartalmat is közvetít, továbbá törekszik a kulturális kapcsolatok ápolására is. Szövegközti felvételekkel gazdagon illusztrált lapszámunk a tengelyhatalmak haditechnikájának méltatása mellett békebeli riportokat is közöl: a maremmai gyapjútermelés ismertetése mellett Róma képzőművészeti emlékeiből is kapunk ízelítőt, a rádióhallgatás módjaitól is szerepel cikk, a Budapest fürdővárosi jellegét méltató riportban pedig az aktuális női fürdőruha divatról is tájékozódhatunk. A Római Magyar Akadémia festőművészeinek itáliai témájú festményeiből egy csokorra valót tesz közzé a következő rövidebb cikk, a filmrovat a Bohémélet címen rendezett olasz filmet mutatja be, lapszámunk végül egészségtudományi rovattal zárul. A hátsó borító belső oldalán olasz nyelvlecke. Mindent összevéve folyóiratunk háborús időben háborús témákat is pedzeget, ám fő üzenete elsősorban kulturális jellegű. Ennek ellenére periodikánk rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére.
Fűzve, kétszínnyomású, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Mátyás Flórián: Pogány szokások őseinknél. Bp., 1897. MTA. 35p. Tűzve, első borító nélkül.
19692.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Remport Zoltán: Magyarország vasgyártása a dualizmus korában (1867-1918). Bp., 2005, Montan-Press Kft., 384 p. Kiadói kartonált papírkötés.
19693.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Kongreß-Protokolle der Zweiten Internationale. Band I-II. [A Második (Szocialista) Internacionálé kongresszusi jegyzőkönyvei. I-II. köt.] I.: Paris 1889 - Amsterdam 1904. I.: Stuttgart 1907 - Basel 1912. Glashütten (Taunus), 1975-1976, Detlev Auvermann KG. Reprint kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
19694.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Fischer Jenő, farkasházi: A Della Robbia-család. Szakasz az olasz Renaissance történetéből. Bp., 1896, Ráth Mór, 84+(1) p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, ex libris-szel.
19695.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Gerics József: Legkorábbi gesta-szerkesztéseink keletkezésrendjének problémái. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből új sorozat 22. Bp., 1961, Akadémiai, 113 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 600 példányban.
19696.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Dusza András: A birodalom végnapjai. Így láttam Horváth Edét. hn., 2003, X-Meditor. Kiadói kartonált papírkötés.
19697.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Tempfli Imre: Sárból és napsugárból. Pakocs Károly püspöki helynök élete és kora 1892-1966. Bp., 2002, METEM. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19698.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

[Folyóirat, 1956.] Kádár János beszéde a törvényes rend helyreállításáról. A demokráciának is megvan a maga törvényes rendje. Az anarchiát, a fejetlenséget, a felelős vezetők utasításainak végre nem hajtását ne nevezze senki demokráciának. A Nagy Imre-ügyről. A Népszabadság lapszáma a megtorlás napjaiban. I. évfolyam, 18. szám. (1956. november 27.) Budapest, 1956. Magyar Szocialista Munkáspárt - Budapesti Lapnyomda. 8 p. Folio. Lapszámunk törzsanyagát Kádár János rádióbeszédének leirata adja. Kádár a Pravda előző napi útmutatásaitól nem függetlenül, korábbi elismerő szavai dacára lapszámunkban gyengeséggel vádolja meg Nagy Imrét, illetve azzal, hogy október 30-tól nem tudta uralni az utcát. Koncepciója szerint ahogyan a személycserékkel élő Nagy Imre-kormány körül nem csupán jobboldali, hanem kimondottan reakciós elemek bukkantak fel (Mindszenty, Eszterházy), ezzel egy időben szabadultak el az utcán az ellenforradalmi erők. A kormány gyengesége és az ellenforradalmi terrorcselekmények miatt az új erő, az MSZMP kénytelen volt a felajánlott szovjet baráti segítségnyújtást elfogadni, az ország, a nép és a demokrácia megóvásának érdekében. Lapszámunk egy hosszú folyamat kezdete, Nagy Imre, illetve 1956 teljes megtagadásának első lépése. Példányunk lapjain a hajtás mentén apró javítás. Jó állapotú lapszám, hajtogatva.
19699.

[Folyóirat, 1956.] Kádár János beszéde a törvényes rend helyreállításáról. A demokráciának is megvan a maga törvényes rendje. Az anarchiát, a fejetlenséget, a felelős vezetők utasításainak végre nem hajtását ne nevezze senki demokráciának. A Nagy Imre-ügyről. A Népszabadság lapszáma a megtorlás napjaiban. I. évfolyam, 18. szám. (1956. november 27.)
Budapest, 1956. Magyar Szocialista Munkáspárt - Budapesti Lapnyomda. 8 p. Folio.
Lapszámunk törzsanyagát Kádár János rádióbeszédének leirata adja. Kádár a Pravda előző napi útmutatásaitól nem függetlenül, korábbi elismerő szavai dacára lapszámunkban gyengeséggel vádolja meg Nagy Imrét, illetve azzal, hogy október 30-tól nem tudta uralni az utcát. Koncepciója szerint ahogyan a személycserékkel élő Nagy Imre-kormány körül nem csupán jobboldali, hanem kimondottan reakciós elemek bukkantak fel (Mindszenty, Eszterházy), ezzel egy időben szabadultak el az utcán az ellenforradalmi erők. A kormány gyengesége és az ellenforradalmi terrorcselekmények miatt az új erő, az MSZMP kénytelen volt a felajánlott szovjet baráti segítségnyújtást elfogadni, az ország, a nép és a demokrácia megóvásának érdekében. Lapszámunk egy hosszú folyamat kezdete, Nagy Imre, illetve 1956 teljes megtagadásának első lépése.
Példányunk lapjain a hajtás mentén apró javítás.
Jó állapotú lapszám, hajtogatva.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

[Folyóirat, 1956.] A magyar kormány szóbeli jegyzékei a Szovjetunióhoz. Tiltakozunk a szovjet csapatok újabb beözönlése ellen. Nagy Imre üzenete az ENSZ főtitkárához. A Magyar Ifjúság lapszáma. I. évfolyam, 3. szám. (1956. november 3.) Budapest, 1956. Ifjúmunkások Forradalmi Tanácsa (Budapesti Lapnyomda). 4 p. 1956 októbere a magyar sajtópiacon is jelentős változásokat hozott. Korábbi lapok alakultak át, szerkesztőségek váltottak nevet és világnézetet. A korábban Szabad Ifjúság néven ismert ifjúságnevelő politikai hetilap a forradalomban a Magyar Ifjúság nevet nyerte el, kiadója az MDP ifjúsági szervezete helyett az ifjúmunkások forradalmi tanácsa. A teljes erejével Nagy Imre kormánya mellett kiálló lap a forradalom híreit közli. A tartalomból: Legújabb jelentések szovjet csapatmozdulatokról -- Kormányátalakítás várható -- Megbízunk Nagy Imrében, mondta Bécsben Kéthly Anna -- Rágalmaz a román rádió -- A lengyelek szenet és élelmiszert adnak -- A közellátás kielégítő, ma megindul az autóbusz-forgalom -- Hogyan történjék az új gazdasági vezetők munkába állítása? Példányunk alsó sarkán apró hiány. Jó állapotú lap, hajtogatva.
19700.

[Folyóirat, 1956.] A magyar kormány szóbeli jegyzékei a Szovjetunióhoz. Tiltakozunk a szovjet csapatok újabb beözönlése ellen. Nagy Imre üzenete az ENSZ főtitkárához. A Magyar Ifjúság lapszáma. I. évfolyam, 3. szám. (1956. november 3.)
Budapest, 1956. Ifjúmunkások Forradalmi Tanácsa (Budapesti Lapnyomda). 4 p.
1956 októbere a magyar sajtópiacon is jelentős változásokat hozott. Korábbi lapok alakultak át, szerkesztőségek váltottak nevet és világnézetet. A korábban Szabad Ifjúság néven ismert ifjúságnevelő politikai hetilap a forradalomban a Magyar Ifjúság nevet nyerte el, kiadója az MDP ifjúsági szervezete helyett az ifjúmunkások forradalmi tanácsa. A teljes erejével Nagy Imre kormánya mellett kiálló lap a forradalom híreit közli.
A tartalomból: Legújabb jelentések szovjet csapatmozdulatokról -- Kormányátalakítás várható -- Megbízunk Nagy Imrében, mondta Bécsben Kéthly Anna -- Rágalmaz a román rádió -- A lengyelek szenet és élelmiszert adnak -- A közellátás kielégítő, ma megindul az autóbusz-forgalom -- Hogyan történjék az új gazdasági vezetők munkába állítása?
Példányunk alsó sarkán apró hiány.
Jó állapotú lap, hajtogatva.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19701.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Yuval Noah Harari: Sapiens - Az emberiség rövid története. Animus Kiadó, 2018. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban.
19702.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft