Könyvek: Jog

Tételek száma: 49

Laveleye, Émile [Louis Victor de]: Kormányformák az újkori társadalmakban. Ford., előszóval és jegyzetekkel ellátta: Tóth Lőrincz. Bp., 1881, M. Tud. Akadémia Könyvkiadó-hivatala, XVIII+180 p. Aranyozott gerincű vászon-kötés, márványozott lapélekkel
19435.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Váczy Ernő: A magyar pénzügyi jog alaprendszere (összefoglaló jegyzet.) Kézirat gyanánt. Bp., 1933, nyn., 2+III+1+114+2+26 p. Sokszorosított gépelt jegyzet. Átkötött félvászon-kötésben, aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
19436.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19437.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

Reichs-Gesetz-Blatt für das Kaiserthum Oesterreich. Jahrgang 1859, 1861, 1862, 1863, 1868, 1870, 1871, 1889, [10 kötet]. Wien, 1859-1889, K. k. Hof- und Staatsdruckerei. Német nyelven. Korabeli félbőr-, félvászon-kötésben, változó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
19438.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

1859-1869-1882 Reichs-Gesetz-Blatt für das Kaiserthum Oesterreich. [Az Osztrák Császárság Birodalmi Jogi Közlönye.] Jahrgang 1858., 1859., 1862., 1866., 1869 (x2). Wien, 1859-1869, Kaiserlich - Königlichen Hof - und Staatsdruckerei, 2+XXVI+LXXX+722 p.; 2+XXVI+LXIX+1+656 p.; 2+XXII+361+1+XXIV p.; 2+XXXII+523 p.;2+XXX+638 p (x2).; Német nyelven. Átkötött félbőr, és félvászon-kötések, kopott borítókkal, régi bélyegzésekkel, az 1858-os kötet sérült gerinccel, az 1866-os kötetben néhány gyűrött lappal, a 1869-es kötet laza, kissé sérült fűzéssel, valamint kissé dohos, az 1869-es kötetből kettő van, és az egyikből az utolsó 4 lap kijár.; + 1882 Reichsgesetzblatt für die im Reichsrathe vertretenen Königreiche und Länder. [Birodalmi Jogi Közlöny a Birodalmi Tanácsban (Reichrath) képviselt királyságok és országok számára.] Jahrgang 1882. Wien, 1882., Kaiserlich - Königlichen Hof - und Staatsdruckerei, XXVII+674 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, régi bélyegzéssel.;
19439.

1859-1869-1882 Reichs-Gesetz-Blatt für das Kaiserthum Oesterreich. [Az Osztrák Császárság Birodalmi Jogi Közlönye.] Jahrgang 1858., 1859., 1862., 1866., 1869 (x2). Wien, 1859-1869, Kaiserlich - Königlichen Hof - und Staatsdruckerei, 2+XXVI+LXXX+722 p.; 2+XXVI+LXIX+1+656 p.; 2+XXII+361+1+XXIV p.; 2+XXXII+523 p.;2+XXX+638 p (x2).;
Német nyelven. Átkötött félbőr, és félvászon-kötések, kopott borítókkal, régi bélyegzésekkel, az 1858-os kötet sérült gerinccel, az 1866-os kötetben néhány gyűrött lappal, a 1869-es kötet laza, kissé sérült fűzéssel, valamint kissé dohos, az 1869-es kötetből kettő van, és az egyikből az utolsó 4 lap kijár.;
+ 1882 Reichsgesetzblatt für die im Reichsrathe vertretenen Königreiche und Länder. [Birodalmi Jogi Közlöny a Birodalmi Tanácsban (Reichrath) képviselt királyságok és országok számára.] Jahrgang 1882. Wien, 1882., Kaiserlich - Königlichen Hof - und Staatsdruckerei, XXVII+674 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, régi bélyegzéssel.;

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Ádám Antal: Államjogi szakirodalomgyűjtemény. Kézirat. Bp., 1984, Tankönyvkiadó. + Ádám Antal: Magyar államjog. Kézirat. Bp., 1985, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal, kopottas állapotban.
19440.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

19441.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

19442.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

19443.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

19444.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Autonómiák Magyarországon 1848-2000. Szerk.: Gergely Jenő. II-III. köt. Bp., 2005, ELTE Történelemtudományok Doktori Iskola - L'Harmattan. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19445.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Az Ideiglenes Nemzeti Kormány rendeletei. Megjelentek a Magyar Közlöny hivatalos lapban. I-V. füzet. 1945. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19446.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft