Könyvek: Történelem

Tételek száma: 407

Az Osztrák-Magyar Monarchia közös kiadásainak és bevételeinek előirányzata az 1895-ik évre. Mellékletekkel együtt. Bécs, 1894, Cs. K. Udvari és Állam-ny. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, a gerincen kis sérüléssel, helyenként kissé sérült, a fűzéstől elváló lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
19319.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Dr. Kurucz Rózsa: Bezerédj István (1796-1856). 2003, Babits Kiadó. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
19320.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

19321.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Csiffáry Gergely: A történelem fogságában. Eger, 2004. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19322.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

19323.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

A Magyar Korona országainak 1897. évi külkereskedelmi forgalma. Magyar Statisztikai Közlemények. Új folyam. XX. köt. Bp., 1898, Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal (Athenaeum-ny.), 2 sztl. lev.+ 163 p. Magyar és német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, régi intézményi bélyegzőkkel.
19324.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

A Magyar Korona országainak 1900. évi külkereskedelmi forgalma. Magyar Statisztikai Közlemények. Új folyam. XXIX. köt. Bp., 1901, Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal (Athenaeum-ny.), 3 sztl. lev.+ 177+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kissé sérült borítóval és gerinccel, néhány kis lapszéli sérüléssel.
19325.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Dessewffy József, gróf: Báró Berzeviczy Vince emlékezete. (Emlékbeszéd báró Berzeviczy Vince felett.) Tartá - - 1835-ben. Emlékezzünk régiekről I. Bp., [1944], Fővárosi Könyvkiadó Kft., 28 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
19326.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Szinai Miklós-Szűcs László: Bethlen István titkos iratai. Bp., 1972, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötésben, szakadt kiadói papír védőborítóban + Szinai Miklós - Szűcs László: Horthy Miklós titkos iratai. Az iratokat sajtó alá rendezte, magyarázó szövegekkel és jegyzetekkel ellátta: - - és - - . Magyar Országos Levéltár. Bp., 1965, Kossuth. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés
19327.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Nagy István: Erdélyi úton. Bp., 1947. Szikra. 135p. Kiadói félvászon kötésben
19328.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1941 Kisebbségi Körlevél, A Pécsi Egyetemi Kisebbségi Intézet közleményei V- évf. 1. szám 60p
19329.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Rákosi Mátyás a jegyrendszer megszüntetéséről, a mezőgazdasági áruk szabad forgalmáról, a munka- és állami fegyelemről. Beszámoló a MDP Központi Vezetőségének 1951. november 30-i ülésén. (Bp., 1951), Magyar Dolgozók Pártja Központi Vezetősége Agitációs- és Propaganda Osztály, 21+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés, a címlapon tulajdonosi bejegyzéssel (Hóbor János), a szövegben aláhúzásokkal.
19330.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft