[Moldvai Nagy István fejedelemről szóló krónika] Olgierd Górka: Kronika Czasow Stefana Wielkiego Moldawskiego (1457-1499) Krakowie, 1931. Polska Akademia. 118p + 2 t . Korabeli félvászon kötésben
Jackson, [John] Hampden: England Since the Industrial Revolution 1815-1935. A Simple History. London, 1936, Victor Gollancz Ltd., 312 p. Angol nyelven. Egészvászon-kötésben, kissé kopottas, foltos borítóval, a gerincen sérüléssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Francois Furet: Gondoljuk újra a francia forradalmat. [Pécs], 1994, Tanulmány Kiadó. Kiadói papírkötés, sérült a borító. + Lenkefi Ferenc: Kakas a kasban. Francia hadifoglyok Magyarországon az első koaliciós háború idején 1793-1797. Bp.,2000, Petit Real. Kiadói papírkötés.
Hóman Bálint (szerk.): A magyar történetírás új útjai. Bp., 1931, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötés, foltos lapszélek, egyébként jó állapot