Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 474

Varga István: A reklám. Bp., 1960, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. 442p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas állapotban.
20121.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Ausstellung von Wohnungs-Einrichtungen in den Ausstellungshallen am Zoologischen Garten. [Lakásberendezési kiállítás a berlini Állatkert kiállítótermeiben 1909.] Berlin 1909. Steglitz-Berlin, 1909, "Das Deutsche Landhaus", 48 sztl. lev. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött haránt-alakú félvászon-kötés, az elülső táblán aranyozott név felirattal (Kocziha Mihály), kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlap és az azt követő két lap javított, részben pótolt, kissé foltos lapokkal, egy lapon rajzzal, (egy lap hiánnyal?), körbevágott.
20122.

Kikiáltási ár:
44 000 Ft
119,24
137,50

1973-2018 Ars Decorativa 1-31. köt. Az Iparművészeti Múzeum és a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum évkönyve. Majd Iparművészeti Múzeum évkönyve. A 31. kötetig (2018-ig) teljes, folytatólagos. Gazdag képanyaggal illusztrált. Papírkötések, kopott borítókkal, egy kötet szétvált kötéssel, régi intézményi bélyegzésekkel.
20123.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00

Kresz Mária: Magyar parasztviselet (1820-1867) Bp.,1956, MTA, (Akadémia Nyomda-ny.), 143+1 p.+ 96 t. Kiadói félvászon kötés és kiadói félvászon mappa, erősen sérült kiadói kartontokban.
20124.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

National costumes in the Carpahtian Basin. From György Barna's private collection. Miskolc, 2010, Lézerpont, 285 p. Rendkívül gazdag képanyaggal, Szűcs Árpád impozáns kosztüm/viselet fotóival illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói vászon-tokban, jó állapotban, 43x31,5 cm
20125.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

Miklos von Bartha - Carl Laszlo: Die ungarischen künstler am Surm Berlin 1913-1932. Basel, 1983, Galeria von Bartha - Panderma. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Bernáth Aurél, Bortnyik Sándor, Nikolaus Braun, Ebneth Lajos, Hincz Gyula, Kádár Béla, Kassák Lajos, Mattis-Teutsch János, Moholy-Nagy László, Nemes-Lampérth József, Henri Nouveau, Palaskovsky Ödön, Péri László, Réth Alfréd, Ruttkay György, Scheiber Hugó. László Károly (Carl Laszlo, 1923-2013) műgyűjtő, könyvkiadó. Miklos von Bartha galéria tulajdonos, műkereskedő, műgyűjtő. Kiadói kartonált papírkötés
20126.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

20127.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

20128.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69

Varga Győző rajzok mappa. 2x20 reprodukcióval . Egyik dedikált! . 28x43 cm
20129.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

20130.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Kótai József: Mesélő gyűjtemény. Gondolatok a fémművességről. Bp., 2017, Co-Libri Reklámgrafika. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban. Megjelent 300 példányban. Számozott, 129. számú példány.
20131.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Jonathan Potter: Antique Maps. London, 1988, Country Life, egészvászon kötés, kissé sérült papír védőborítóval, angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány a világ különböző részeivel kapcsolatos antik térképekkel kapcsolatban.
20132.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft