Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 195

16220.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

cca 1895-1910 Darányi Ignác (1849-1927) földművelésügyi m. kir. minister (1895-1903, 1906-1910) névjegykártyája, 7x11 cm
16221.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

cca 1897-1898 Régi napló, azonosítatlan személy tollából, sűrűn teleírva. Korabeli papírkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
16222.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
18

1967 Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzornak a temetésére készített részvétnyilvánító gyászszalagok, textil és karton anyagból, klf méretben, zömmel jó állapotban, közte különböző családok, tudományos osztályok, igazgatóságok, Lengyel Népköztársaság Nagykövete, Országos Műszaki Fejlesztési Bizottság, Bányamérnöki Kar Tanácsa, Gépészmérnöki Kar Tanácsa, Kossuth díj bizottság, Műszaki Egyetem Tanácsa, Magyar Tudományos Akadémia, stb., cca 35-40 darab
16223.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

1898 Híd tervezési megbízása, rajzok és számítások. 10+2 p.
16224.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

cca. 19. század - reformkor Kolozsváry Miklós tanácsos úrnak írt levél barátjától, bizonyos Kupecztől, aki egy kellemetlen katona csínyről számol be. Bizonyos Horváth kapitány betört a helyi préposthoz, kirabolta és az ellopott tárgyakat egy táncmulatságba vitte. A prépost rokonai Kupecztől követelik vissza az ellopott holmit, különben az ezredeshez, vagy a kormánybiztoshoz fordulnak. Kupecz kéri Kolozsváryt, hogy intézkedjen az ügyben. Kolozsváry Miklós alakja Holló Miklós Az Akadémia alapítása című domborművéről lehet ismerős, aki Győr megye követeként szerepel rajta.
16225.

cca. 19. század - reformkor Kolozsváry Miklós tanácsos úrnak írt levél barátjától, bizonyos Kupecztől, aki egy kellemetlen katona csínyről számol be. Bizonyos Horváth kapitány betört a helyi préposthoz, kirabolta és az ellopott tárgyakat egy táncmulatságba vitte.
A prépost rokonai Kupecztől követelik vissza az ellopott holmit, különben az ezredeshez, vagy a kormánybiztoshoz fordulnak. Kupecz kéri Kolozsváryt, hogy intézkedjen az ügyben. Kolozsváry Miklós alakja Holló Miklós Az Akadémia alapítása című domborművéről lehet ismerős, aki Győr megye követeként szerepel rajta.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

cca XX. sz. eleje, régi magyar zászló, trikolór, korának megfelelő állapotban, kis sérülésekkel, 59x111 cm
16226.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

ca 1900-1910 Dr. Verzár János oraviczabányai és kolozsvári orvos névjegykártyája és 9 db képeslapja
16227.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus humoros hangvételű autográf sorai párizsi képeslapon
16228.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus személyes hangvételű autográf sorai családjának képeslapon
16229.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai párizsi világkiállításos képeslapon
16230.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sora párizsi világkiállításos képeslapon
16231.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft