Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 195

16349.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

ca 1960 Csathó Kálmán (1881-1964) író tintával írt, autográf levelezőlapja Nádor Henrik ovrosnak Högyészről, érdekes szöveggel. "az erdő... nem lyan öreg, mintha Páll Lajos lé festettet volna"
16350.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1965 Engel Tevan István (1936-1996) grafikus sorai, aláírásával egy üdvözlő kártyán
16351.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1965 Humoros karikatúrával illusztrált házibuli meghívó, borítékkal, 6,5x14 cm
16352.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1966 Szepes Mária (1908-2007) írónő és férje, Szepes Béla (1903-1986) síelő és gerelyhajító olimpikon, karikaturista autográf levele, dátumozással (Bp., 1966. X. 4.), autográf aláírással ("Mária Béla és a Többiektől.") Hajtott, az egyik sarkán gyűrődéssel, 3 beírt oldal, 2 sztl. lev.
16353.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

1966-1968 1956-ban emigrált diákok "körlevele", és 2 db üdvözőlapja haza.
16354.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

cca 1966-1972 Báró Neu Sándor (1898-1990) m. kir. ezredes, Don-kanyari frontharcos, rádióamatőr, emigráns albuma, benne kb. 300 db képeslappal és üdvözlőlappal, illetve kb. 15 db fotóval, külföldről (USA, Ausztria, Dél-Amerika, stb.), illetve Magyarországról (Budapest, Balaton), közte számos a Vitézi Rend tagjaihoz fűződő lappal, közte pl. vitéz Gántay Béla, Pongrácz István ezredes, Eördögh András jezsuita szerzetes levele amerikai missziójáról, stb. Harántalakú, keresztszemes hímzéssel díszített borítójú albumban, 25x35x5 cm.
16355.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

[Aprónyomtatvány] A Kossuth Lajos Katonai Főiskola tisztavatási emlék-oklevele (1970) [Szentendre], 1970. Kossuth Lajos Katonai Főiskola (ny. n.) [4] p. Haránt alakú kötet. Az oklevél szövege: "Emlékül Pácser István alhdgy. Elvtársnak: a Főiskola Parancsnoksága és Pártbizottsága. Tisztavatás Hazánk felszabadulásának 25. évfordulóján, a lenini centenárium évében. Találkozunk: 1975-ben." Az oklevél oldalait a vörös csillagot viselő Parlament dombornyomású plakettje, illetve aranyozott kerettel körbevett Lenin-fejportré díszíti. A Kossuth Lajos Katonai Főiskola 1967-ben vált le anyaintézményéről, az Egyesített Tiszti Iskoláról. 1967-től ugyanis a tisztképzés fegyvernemenként elkülönülő főiskolai egységekben intézményesült, a Kossuth Lajos Katonai Főiskola így a gépesített lövész és harckocsizó tiszteket képezte, míg a másik két főiskola a repülőtiszteket, illetve a műszaki tiszteket készítette fel a fegyveres szolgálatra. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
16356.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1971 Palló Imre (1881-1978) operaénekes autográf levele és borítékja
16357.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1971 Sepsiszentgyörgy, Sombori Sándor (1920-1998) erdélyi magyar irodalomtörténész, dráma- és regényíró, műfordító autográf levele, "Tisztelt Földim" megszólítással. Valamint a gépelt levéllel, amire végül Sombori válaszolt, + 2002 Salamon (Sombori) Sándor halálozási értesítője.
16358.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1976 Horizont - technikai forgatókönyv, írta: Marosi Gyula, Gábor Pál, MAFILM IV. Játékfilmstúdió, 80p
16359.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

16360.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft