Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 158

1927-1931 Tartozás-követelési napló, össz. 100 számozott oldal, több bejegyzéssel, nagyrészt kitöltetlen
14672.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

ca 1930 irredenta rajzok térkép rajzok, 45x30 cm 5 db
14673.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1931 Budapesti kereskedelmi akadémia. Heinrich János (1887?1964) tanfelügyelő, tanügyi főtanácsos, illetve kereskedelmi akadémiai igazgató autográf soraival ellátott levél.
14674.

1931 Budapesti kereskedelmi akadémia.
Heinrich János (1887?1964) tanfelügyelő, tanügyi főtanácsos, illetve kereskedelmi akadémiai igazgató autográf soraival ellátott levél.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

1933 Bécs, Gustinus Ambrosi (1893-1975) osztrák, részben magyarországi (biai) nagyszülőkkel rendelkező szobrász saját kézzel aláírt levele fejléces levélpapírján Gerő Ödön magyar műkritikusnak, a Pester Lloyd munkatársának, a budapesti Ernst Múzeumban rendezett kiállítása alkalmából egy a neues Politisches Volksblatt megjelent kritikára reagálva. További rendkívül érdekes benyomásokkal Budapestről és a Dunáról. Fejléces papíron, másfél géppel írt oldal német nyelven, Ambrosi autográf aláírásával. / 1933 Gustinus Ambrosi, Austrian sculptor's (1893-1975) autograph letter to Ödön Gerő, journalist of Pester Lloyd, in which he expresses his thoughts about a critic of his exhibition in Budapest. In German languague.
14675.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1933 Szolnok, Faragó Sándor műkereskedő, könyv és papíráruház tulajdonos levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikushoz, amelyben Faragó a tulajdonában lévő Kézdi-Kovács László festményt küldené vissza restaurálásra. Fél gépelt oldal, Faragó Sándor autográf aláírásával és céges bélyegzőjével, eredeti borítékon Kézdi-Kovács László autográf feliratával.
14676.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

1933 Bp., Gustinus Ambrosi (1893-1975) osztrák, részben magyarországi (biai) nagyszülőkkel rendelkező szobrász saját kézzel aláírt levele fejléces levélpapírján Vészi József (1858-1940) író, újságíró, országgyűlési képviselő, a Pester Lloyd főszerkesztője részére a budapesti Ernst Múzeumban rendezett kiállításának rendezése ügyében. Fejléces papíron, egy kézzel írt oldal német nyelven, Ambrosi autográf aláírásával. laptetején feltehetően Vészi József autográf felirata: "Gerő (...)!", azaz feltehetően Gerő Ödön (1863-1939) műkritikusnak, a Pester Lloyd munkatársának továbbíthatta a levelet. Lapszéli kisebb, szöveget nem érintő sérüléssel. / 1933 Gustinus Ambrosi, Austrian sculptor's (1893-1975) autograph letter about the planning of his exhibition in Budapest. In German languague.
14677.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

14678.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

1936 Szent-Györgyi Albert (1893-1986) Nobel-díjas orvos, biokémikus gépelt levele, autográf javításaival a Nature c. tudományos folyóirat szerkesztőjének, melyben beszámol a Citrinnek nevezett C vitamin izolálásáról, melyért később Nobel díjat kapott. Fejléces levélpapírján
14679.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

1938 Dr. Matolcsy Miklós (1869-1938) gyógyszerész, orvos, egyetemi tanár, földbirtokos, az Országos Közegészségügyi Tanácsnak, a IV. Gyógyszerkönyvet szerkesztő bizottságnak a tagja. Matolcsy Mátyás, és Matolcsy Tamás szélsőjobbos politikus apjának halálozási értesítője, hajtott.
14680.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1939 Szentes, a Horváth Mihály Bajtársi Egyesület táncrendje
14681.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1939 Magyar Elektrotechnikai Egyesület Ifjúsági Szakosztályának táncrendje, Tisztviselő Kaszinó
14682.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1939 London, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész autográf sorai édesapjához, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikushoz, Londonból, melyben beszámol új lakásáról. Kézdi-Kovács Elemér autográf aláírásával, levelezőlapon.
14683.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft