Hegyesi József:
A legujabb házi czukrászat kézikönyve.
Budapest, 1893. Szerző - Czettel és Deutsch ny. 1 t. (színes, kihajtható címkép) + 247 + [1] p.
Hegyesi József cukrász, udvari cukrászmester szakmunkája először 1888-ban jelent meg. Példányunk a mű negyedik, javított és bővített kiadásából való. A receptek után, a 233. oldal után a süteménykészítéshez szükséges öntőformák képes ajánlója. Példányunk első előzékén sérülés, a belív utolsó oldalain gyermekrajzok.
Horváth 593.
Színes kőnyomatú illusztrációval ellátott, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.