Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 175

Thirring Gusztáv: Kőszeg és környékének részletes kalauza. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes helyi kalauzok 12. Bp., 1928, Turistaság és Alpinizmus, 1 t.+ 80 p.+1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel.
19061.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Marianne Mehling (Hg.): Knaurs Kulturführer in Farbe Ungarn. München, 1996, Droemer Knaur, 356 p. Színes képekkel gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
19062.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Schneller Károly: Nagy-Miskolcz népessége. A szerző, Schneller Károly (1893-1953) jogász, statisztikus, egyetemi tanár által Leszih Andor (1880-1963) muzeológus, numizmatikus részére DEDIKÁLT példány, aláírás nélkül.Miskolci Jogászélet Könyvtára 63. sz. Miskolc, 1930, Ifj. Ludvig és Janovits-ny., 43+(1) p. Kiadói papírkötés, javított borítóval - megerősített gerinccel, de belül a lapok jó állapotban.
19063.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Szomjas Lajos: Hagion oros. Bolyongások a Szent Athos-hegyen. 1932, Unió,(Bíró Rt-ny.), 86+2 p. Breit Vince festőművész könyvdíszeivel. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült kötéstáblákkal.
19064.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Szegő István: Pilis hegység. Kirándulások Hazánk Legszebb Hegyvidékeire. Természetjárók és Kirándulók Útikönyvei I. Bp.,(1948.),Kókai Lajos, 111 p.+ 8 (képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, térkép nélkül.
19065.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Trencsényi, Emerinc W.[aldapfel]: British travallers in old Budapest. Old picutres and descriptions. Bp.,1937,Officina, 62+2 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
19066.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Pereházy Károly 2 műve:  A városliget. Diósy Antal akvarelljeivel. Bp., 1978, Képzőművészeti Alap, 62 p. Fekete-fehér fotókkal és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;  Pereházy Károly: A várnegyed. Élesdy István akvarelljeivel. Bp., 1979, Képzőművészeti Alap, 62 p. Kiadói egészvászon kötésben, kissé szakadt kiadói papír védőborítóval.
19067.

Pereházy Károly 2 műve:

A városliget. Diósy Antal akvarelljeivel. Bp., 1978, Képzőművészeti Alap, 62 p. Fekete-fehér fotókkal és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;

Pereházy Károly: A várnegyed. Élesdy István akvarelljeivel. Bp., 1979, Képzőművészeti Alap, 62 p. Kiadói egészvászon kötésben, kissé szakadt kiadói papír védőborítóval.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19068.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Vladimír Hyhlík: Kosice. 1959, Osveta. Szlovák nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, benne az eredeti, de sérült, hajtott borítóval.
19069.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Varga Zsigmond: A Debreceni Református Főiskola Nagykönyvtára írásban és képben. Összeáll.: - - . II. kötet: Képek. Debrecen, 1934, Tiszántúli Könyv- és Lapkiadó Rt., 2 sztl. lev.+ 103 (számozott képtáblák) t. Magyar és német nyelven. A borító illusztrációja Gáborjáni Szabó Kálmán munkája. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, a hátsó borítón tollal írt feljegyzésekkel.
19070.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Kurt Hielscher: Deutschland. Landshaft und Baukunst. Mit dem Letzten Handschriftlichen Brief von Hans Thoma. Leipzig, 1941, F. A. Brockhaus, XIII+1+304 p. Német nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
19071.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Gúthi Soma: Éjszakai Budapest. Fekete Könyv. Eredeti bűnügyi és detektív történetek. Bp., 1908, Kunossy, Szilágyi és Társa,(Kunossy Vilmos-ny.),191+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, Dörner és Heimberg-kötés, szecessziós papírral a kötéstáblák belsején és az elülső szennylapon, kissé kopott borítóval.
19072.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft