Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 443

Aradi Nóra: Réti István. Bp., 1960, Kézpőművészeti Alap. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé ssérültt papír védőborítóban.
19680.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Woldamar von Seidlitz: Die Radierungen Rembrandt. Mit einem kritischen Verzeichnis und Abbildung sämtlicher Radierungen. Leipzig, 1922, E. A. Seemann, 278+2 p.+40 t. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
19681.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Bierbauer, [Virgil] Virgile:  Urbanisme dans la plaine hongroise. (Dedikált.) Budapest, 1941. Société de "La Nouvelle Revue de Hongrie" (S. A. Athenaeum). 6 p. + 1 t. + 1 térkép. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Igaz tisztelettel küldi: dr. Bierbauer". Borbiró-Bierbauer Virgil (1893-1956) építész, építészettörténész, urbanista, a modernista szemléletű "Tér és Forma" című szaklap szerkesztője. Rövid, francia nyelvű tanulmányában az alföldi urbanizmus témáját járja körül, Debrecen példáján keresztül, a tanulmány kapcsolódó táblája és térképe is a cívis városhoz kapcsolódik. (Tirage a part de la "Nouvelle Revue de Hongrie" [mars 1941].) Fűzve, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány.
19682.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Albrecht Dürer és kora. I. Miksa császár diadalmenete. Albrecht Dürer and his age. The Triumph of Emperor Maximilian I. A kassai Kelet-Szlovákiai Múzeum Gyűjteménye Henszlmann Imre hagyatékából. Szerk.: Bodonyi Emőke. Szentendre, 2006., Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19684.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Magyar építészet. 1-2. köt. Szerk.: Ritoók Pál. 1. köt.: Tóth Endre - Buzás Gergely: A rómaiak a román korig. Finta József bevezetőjével. 2. köt.: Buzás Gergely: A gótika kora és a reneszánsz. Bp., 2001., Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19685.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Czére Andrea: 17th Century Italian Drawings in the Budapest Museum of Fine Arts. Bp., 2004., Szépművészeti Múzeum. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19686.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp. 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.,(Pallas-ny.), 351 p.+15 t. Rendkívül gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, egy hiányzó táblával. + A 100 éves Nemzeti Színház jubileuma alkalmából, emlékkártya Csortos Gyula (1883-1945) színész autográf aláírásával.
19687.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1944 Die Kunst im Deutschen Reich. 8. Jahrgang, Folge 2. München, 1944, Zentralverlag der NSDAP, 1 sztl. lev.+ 28-48 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
19688.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1942 Die Kunst im Deutschen Reich. 6. Jahrgang, Folge 8/9. München, 1942, Zentralverlag der NSDAP, 1 sztl. lev.+ 199-244 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, kissé sérült, részben szétváló fűzéssel.
19689.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Craft & Design. Irányok, utak a kortárs magyar iparművészetben. 2008-2009. Szerk.: Urbán Ágnes. Bp., 2010. Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége. Készült 750 példányban. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben.
19690.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Undi, Mária: Hungarian fancy needlework and weaving. Bp., Szerző. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
19691.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Natura Morta. A Velencei Biennale XLVII. Képzőművészeti kiállítása magyar pavilonjának kiadványa, 4 kötet: Omnia Mutantur; Éva Köves; Judit Hersko; Róza El-Hassan. Bp., 1997, Ludwig Múzeum-Kortrás Művészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar, olasz és angol nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.
19692.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft