1919 Giergl Kálmán (1863-1954) ,,Rendelet!" című, szatirikus versének autográf kézirata. Kelt: 1919. február 2. A vers a királyság bukását, a forradalmat és a köztársaságot ünneplő sorokkal indul, azonban több sorából is kivehető gúnyos hangvétele, mint pl.:
,,Már most eltöröljük ami felesleges, / Művészetért, szépért élni nem érdemes, / Kapához állítjuk a sok piktort, papot / És kiszabadítjuk az elitélt rabot. / [...]"
Másfél beírt oldal, a szöveg végén Giergl Kálmán aláírásával. A lapon hajtásnyomokkal, a hajtások mentén apró sérülésekkel. Lapméret: 27,5×21,5 cm.
Giergl Kálmán (Pest, 1863 - Nógrádverőce, 1954), a magyar eklektika jelentős építésze, a neves Györgyi-Giergl művészcsalád tagja. A budapesti Műegyetemen, majd Berlinben folytatott tanulmányokat. Hazatérését követően Hauszmann Alajos tanársegédje lett a Műegyetemen, majd Hauszmann tervezőirodájában kezdett dolgozni; itt került kapcsolatba Korb Flórissal (1860-1930), akivel együtt (később már Hauszmann irodájából kiválva) több híres épület terveit készítették el, mint pl. a budapesti New York-palota, a Klotild paloták, vagy a Zeneakadémia.
1921 Horváth Gyula (1888-1977) válogatott labdarúgó, hátvéd, a Törekvés SE játékosának hagyatékából származó fotó: Ging József (1891-1984) labdarúgó, edző által neki küldött fotólap Olaszországból, "Közép-Olaszország elődöntője, Fortitudo Roma - S. C. Pisa 0-0" mérkőzésről; a kép bal szélén a játékosok mellett Ging József látható (Ging 1920-tól Olaszországban élt, az 1920/21-es szezonban a Pisa SC edzője volt); a hátoldalon kézzel írt soraival, 14x9 cm
1929 Gombosi Ottó (1902-1955) zenetörténész, zenekritikus autográf sorai össz. 5 db levélben Seiber Mária zongoraművész, zongoratanárhoz, Keresztury Dezső későbbi feleségéhez Németországból, részben érdekes zenetörténeti adalékokkal, aukciókról, berlini életről, egy levélhez mellékelve egy újságkivágás Gombosi a magyarországi Volksblattban megjelent német ny. cikkével. Levelek eredeti borítékban.
1929 Gombosi Ottó (1902-1955) zenetörténész, zenekritikus autográf sorai össz. 5 db levélben Seiber Mária zongoraművész, zongoratanárhoz, Keresztury Dezső későbbi feleségéhez Németországból, részben érdekes zenetörténeti adalékokkal, aukciókról, berlini életről. Levelek eredeti borítékban.