Tétel

Kikiáltási ár:

5 000 Ft

Leírás:

Hoffmann, Herbert (herausg.): Garten und Haus. Die schönsten deutschen und ausländischen Wohngärten und ihre Einbauten. Herausgegeben von Herbert Hoffmann. Mit 271 Bildern und Plänen. Stuttgart, (1941). Julius Hoffmann Verlag (Gedruckt von der Stuttgarter Vereinsbuchdruckerei Ag.) 190 + [2] p. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal illusztrált kert- és tájépítészeti album. Egyes lakókertekhez a könnyebb áttekinthetőség érdekében alaprajzot is mellékelt a szerkesztő. Bár az elkészült kertek többsége németországi, a szerző bőséggel válogatott francia, svájci, amerikai példákból is. Házkapcsolatú kertrészletektől filagóriákig, teraszkialakításoktól tóparti sétányokig, rézsű lépcsőktől kerti tavacskák kialakításáig bőséggel válogathat ötletet az olvasó. A mű első kiadása 1941-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Két levélen apró szakadásnyom. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, a szélső margókon apró foltosság. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk