Tétel

Kikiáltási ár:

12 000 Ft

14

Leírás:

Hoffmann, Herbert (herausg.): Neue Villen. 124 grosse und kleine Einfamilienhäuser von 85 deutschen und ausländischen Architekten. In Ansichtern, Grundrissen und Beschreibungen nebst einem Gartenanhang. Für die Schriftleitung der "Moderne Bauformen" bearteitet von Herbert Hoffmann. Mit 332 Abbildungen und 220 Rissen. Stuttgart, 1929. Julius Hoffmann Verlag (Hoffmannsche Buchdruckerei). VIII + 120 + [4] p. + VIII t. A Herbert Hoffmann építészeti szakíró szerkesztette "Neue Villen" című kiadvány a "Moderne Bauformen" címen megjelent építészeti revü tematikus testvére, amely kimondottan a családiház- és villaépítészettel foglalkozik, oldalszámozáson belül alaprajzokkal, homlokzat- és enteriőrfotókkal, valamint kertészeti felvételekkel. Kiadványunk Bauhaus és hagyományos stílusban épült villákat, sorházakat egyaránt méltat, és beavat a bútorarchitektúra részleteibe is. Számos levélen oldalt apró foltosság, néhány levél szélén, középen apró sérülés, példányunkból egy levél hiányzik. Az első borítón régi tulajdonosi bejegyzés. (Haus und Raum. Band I.) Fűzve, feliratozott, enyhén kopottas kiadói borítóban. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk