Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 143

1838 görög nyelvű feljegyzések, osztrák bélyegzéssel
13187.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1839-1840 Derecskei uradalom történései (története) és annak jelen állapotja, Derecske mellett Kaba, Hajdúbagos, Berettyóújfalu, Sáránd, Konyár, Méhkerék, Zsadány és más települések említésével, 17 kézzel írt oldal magyar nyelven, Nagy Károly jegyző által leírva 1840-ben. Rendkívül érdekes dokumentum!
13188.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
25

1843 Gaganec József (1793?1875) görögkatolikus pap, 1843-tól haláláig Eperjes püspöke által aláírt latin ny. levél, papírfelzettel, kisebb sérüléssel
13189.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1843-44 Körmöcbánya, Kégl Ferenc diák latin-magyar-német ny. kézzel írt füzete, 31 sztl. oldal, papírborítón apró szakadással, lapokon kisebb foltokkal
13190.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

cca 1857 Blau Lajos (Ludwig Blau) autográf verses sorai, 2 db dekoratív historizáló levélpapíron, szüleinek címezve, egyik Lugoson kelt, német nyelven
13191.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

cca 1857 Blau Lajos 2 db autográf levele szüleinek, dekoratív historizáló levélpapíron, egyik Lugoson kelt iskolás korában, német nyelven
13192.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1858 Vachottfalvi Vahot Imre (Vachott) (1820-1879) ügyvéd, színműíró, lapszerkesztő autográf? kézírása Napkelet c. lapjának mellékletén (Gusztrinyi Sándor nőruhaszabási műiskolája) Nagy méretű litográfia 75x55 cm
13193.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

1862-1878 Kunz Lajos és József (Pancsova) valamint Blau Sándor össz. 2 db autográf levele családtagoknak, dekoratív historizáló levélpapíron, német nyelven
13194.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

cca 1870-80 Blau (Sándor?) levele Gábor Kornélnak, két beírt oldal német nyelven, kissé töredékes viaszpecséttel, lap széle sérült
13195.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

cca 1870-80 Blau (Sándor?) levele Gábor Kornélnak Temesvár-Joseftadtba, bő két beírt oldal német nyelven, sérült viaszpecséttel, lap széle kissé sérült
13196.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

cca 1870-80 Korb Ilka 2 db levele Gábor Kornélnak, kétszer kettő beírt oldal német nyelven, fejléces iniciálés-monogramos papíron
13197.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

cca 1875 Budapest, Blau Sándor (kadét?) 3 db levele sógorának, össz. 12 beírt oldal német nyelven
13198.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft