1839-1840 Derecskei uradalom történései (története) és annak jelen állapotja, Derecske mellett Kaba, Hajdúbagos, Berettyóújfalu, Sáránd, Konyár, Méhkerék, Zsadány és más települések említésével, 17 kézzel írt oldal magyar nyelven, Nagy Károly jegyző által leírva 1840-ben. Rendkívül érdekes dokumentum!
1843-44 Körmöcbánya, Kégl Ferenc diák latin-magyar-német ny. kézzel írt füzete, 31 sztl. oldal, papírborítón apró szakadással, lapokon kisebb foltokkal
1858 Vachottfalvi Vahot Imre (Vachott) (1820-1879) ügyvéd, színműíró, lapszerkesztő autográf? kézírása Napkelet c. lapjának mellékletén (Gusztrinyi Sándor nőruhaszabási műiskolája) Nagy méretű litográfia 75x55 cm
1862-1878 Kunz Lajos és József (Pancsova) valamint Blau Sándor össz. 2 db autográf levele családtagoknak, dekoratív historizáló levélpapíron, német nyelven
cca 1870-80 Blau (Sándor?) levele Gábor Kornélnak Temesvár-Joseftadtba, bő két beírt oldal német nyelven, sérült viaszpecséttel, lap széle kissé sérült