Bástyai Lóránt:
Vadmadárból - vadászmadár.
Budapest, 1955. Művelt Nép Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó (Budapesti Szikra Nyomda). 12 t. (11 kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Bástyai Lóránt (1910-1993) vadászati író, solymász, a Magyar Solymász Egyesület alapító tagja, a háború után a MÁLERD Kísérleti Ragadozómadár Állomását vezette. Oldalszámozáson belül számos solymászati ábrával illusztrált ismeretterjesztő szakmunkáját a táblákon ifjabb Tildy Zoltán felvételei kísérik.
Vuray 171. o. Tordai 121.
Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.