dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 63 képpel, 3 térképpel. Fordította: dr. Bátky Zsigmond. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n. (cca 1920?), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., Franklin, 240 p. +8 (fekete-fehér fotók) t. +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, gerincén és kötéstáblák sarkain kopásnyomokkal, hátsó kötéstábla alján folttal.