Gvadányi József: Rontó Pálnak, egy magyar lovas köz-katonának és gróf Benyovszki Móritznak életek Földön, Tengereken álmélkodásra méltó Történettyeiknek, s véghez vitt Dolgaiknak le-írása, a mellyet hazánk dámáinak kedvekért versekbe foglalt -- magyar lovas generális. Pozsony, 1793 Wéber Simon Péter és Fia, XX+542 p. [utolsó 3 levél hiányzik!] A címlapon rézmetszetű vignettával. Korabeli vignettás papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, javított címlappal (utolsó 3 levél hiányzik!)