Freud, S[igmund]:
A lélekelemzés legújabb eredményei. Fordította Lengyel József.
Debrecen, 1943. (Pannonia Könyvnyomda Vállalat). 216 + [8] p. Első magyar kiadás.
A mű eredeti nyelven először 1932-ben jelent meg, Bécsben. Az előszóban Freud kitér arra, hogy megszokása miatt tanulmányait előadás formájában tette közzé, annak ellenére, hogy a tanulmányok közönség előtti előadására tudatosan nem került már sor. A címoldalon, az előzékeken és a belív néhány oldalán régi tulajdonosi bélyegzések. Néhány oldalon aláhúzás.
(Ampelos könyvek I.)
Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblákon enyhe foltosság. Jó példány.