Borovszky Samu - Goldziher Ignác: Nagy képes világtörténet. IV. köt.: A középkor. I. rész: A népvándorlás kora. - Az iszlám. Szerk.: Marczali Henrik. Bp., é.n. (cca 1900), Franklin-Társulat - Révai Testvérek, XVI+692 p. Oldalszámozáson kívül számos (részben színes, kihajtható ill. duplaoldalas) táblával. Kiadói díszes, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borítón némi kopással, foltokkal, helyenként kissé foltos lapokkal, az előzéklapon tulajdonosi bejegyzéssel.