Magyar politikai és közigazgatási compass (1919-1939). Szerkesztette: Madarász Elemér
(Budapest, 1939). Magyar Politikai és Közigazgatási Compass kiadóvállalata (Athenaeum Rt. ny.) 755 + [1] p.
Részlet az előszóból: ,,Húsz évvel a világháború vérzivatara után, 1938. év végén határoztuk el, hogy történelmi forrásmunka keretében közreadjuk a magyar politikai és közigazgatási élet személyi kiválóságainak nagy gyűjteményét". A munka túlnyomó része szövegközti portrékkal kísért személyi adattár a magyarországi és felvidéki, kárpátaljai politika és közigazgatás fontos személyeiről, az adattárak előtt az elmúlt húsz év külpolitikai, közigazgatási és kultúrtevékenységi történetének áttekintése tanulmányokban.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.