Megyei monográfiák. Magyarország közgazdasági és közművelődési állapota a XIX. század végén. I. kötet. Szerkeszti: Kőrösi József.
Zólyom (Grünwald Béla), Liptó (Szmercsányi Aristid), Pozsony (Dr. Pisztóry Mór), Szepes (Sváby Frigyes) és Árva (ifj. Kubinyi Miklós) vármegyékről szóló tanulmányokat közreadó statisztikai-nemzetgazdasági kiadvány. Budapest, 1891, MTA Nemzetgazdasági és Statisztikai Bizottsága, XXII p. + 252 p. Kiadói papírkötésben, félvászon védőborítóval