Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 51

Csatár István - Ölvedi János: A visszatért Felvidék adattára. Bp., 1939, Mahr Ottó és Tsa "Rákóczi" Könyvkiadóvállalata. 408+72p. Kiadói félvászon kötés, gerinc kissé sérült, kötéstábla sérült, kopottas állapotban.
19011.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Album-Souvenir [du] Percement du Grand Souterrain du Loetschberg, T?te Nord-Kandersteg Published: Zürich, 1911. J. Meiner. 26 t (hártyapapírral elválasztott képes táblák) 2 tábla sarkán képet nem érő hiány. néhány hártyapapír gyűrött, egyébként jó állapotban 37x28 cm /  (pictured panels separated by tissue paper) 2 panels have a missing corner that does not affect the picture. Some tissue paper is creased, otherwise in good condition 37x28 cm
19012.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

[Nedeczky László]: Geographica Globi terraquei synopsis, a multis praesertim, quod Hungariam attinet, erroribus, qui in celeberrimo alias Geographo Hübnero, aliisque circumferuntur, expurgata, in qua omnium mundi Regionum, & locorum situs pro mapparum geographicarum usu exactissime describuntur. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1755, Typis Academicis Societ. Jesu, 2 sztl. lev. +353+1 p.+21+4 sztl. Latin nyelven. Korabeli javított gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlapon bejegyzésekkel és az utolsó 5 lapon kézírásos jegyzetekkel, bejegyzésekkel.
19013.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

A nagybányai m. kir. bányaigazgatósági kerület monografiája. A M. K. Bányigazgatóság megbízásából és a belső oldalon elősorolt tisztviselők adatainak felhasználásával a Millenium alkalmára szerkesztette Woditska István. Nagybánya, 1896, Molnár Mihály, 4+318 p. + 18 (16 fekete-fehér képtábla, 1 kihajtható ábra, helyzeti rajz (helyszínrajz) t. + 8 (kihajtható táblázat) t. + 5 (4 (kihajtható bányatérkép (1 hiányzik), kétoldalas áttekintő térkép) t. Fekete-fehér fotókkal, táblázatokkal. Benne az 1896-os tisztviselői névsorral. Átkötött modern egészműbőr-kötés, az eredeti elülső borító felhasználásával, ez utóbbi kopott, foltos, 1 térkép hiányzik (A kereszthegyi m. kir bányamű átnézeti képe, 42-43. között), a címképet a 94-95. oldalak közé kötötték be (Bittsánszky Ede) és restaurált is, 1 térkép és 1 kihajtható tálba javított, néhány táblán és térképen kisebb-nagyobb szakadások, benne kissé foltos lapokkal is. A hibái ellenére is rendkívül ritka, becses, gyűjtői darab!
19014.

A nagybányai m. kir. bányaigazgatósági kerület monografiája. A M. K. Bányigazgatóság megbízásából és a belső oldalon elősorolt tisztviselők adatainak felhasználásával a Millenium alkalmára szerkesztette Woditska István.
Nagybánya, 1896, Molnár Mihály, 4+318 p. + 18 (16 fekete-fehér képtábla, 1 kihajtható ábra, helyzeti rajz (helyszínrajz) t. + 8 (kihajtható táblázat) t. + 5 (4 (kihajtható bányatérkép (1 hiányzik), kétoldalas áttekintő térkép) t.
Fekete-fehér fotókkal, táblázatokkal. Benne az 1896-os tisztviselői névsorral. Átkötött modern egészműbőr-kötés, az eredeti elülső borító felhasználásával, ez utóbbi kopott, foltos, 1 térkép hiányzik (A kereszthegyi m. kir bányamű átnézeti képe, 42-43. között), a címképet a 94-95. oldalak közé kötötték be (Bittsánszky Ede) és restaurált is, 1 térkép és 1 kihajtható tálba javított, néhány táblán és térképen kisebb-nagyobb szakadások, benne kissé foltos lapokkal is. A hibái ellenére is rendkívül ritka, becses, gyűjtői darab!

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50
13

Pethő Gyula: A Péterváradi hegység (Fruska gora) krétaidőszaki (hiperszenon) faunája. A Kir. Magyar Természettudományi Társulat megbízásából írta néhai Dr. - -.  Függelék: A korállok leírása Dr. Pratz Edétől. Sajtó alá rendezte és előszóval ellátta Dr. Lőrenthey Imre. "Nagyságos Dr. Filarszky Nándor múzeumi osztályigazgató, egyetemi magán tanár Úrnak, választmányi tagjának a [Természettudományi Társulat Budapest (bélyegzés)" ajándékozási bejegyzéssel a címlapon. Filarszky Nándor (1858-1941) botanikus, muzeológus.  24 kőnyomatú táblával és több szövegközti ábrával. Bp., 1910. Kir. M. Természettudományi Társulat, ("Pátria"-ny.),IV+331+3 p.+XXIV (litografált képtáblák, a táblák előtti lapokon képmagyarázatokkal) t. Átkötött modern egészműbőr-kötés, az első két lap foltos, az utolsó táblán és néhány tábla szélén javítással, valamint foltokkal, jó állapotban.
19015.

Pethő Gyula: A Péterváradi hegység (Fruska gora) krétaidőszaki (hiperszenon) faunája. A Kir. Magyar Természettudományi Társulat megbízásából írta néhai Dr. - -.
Függelék: A korállok leírása Dr. Pratz Edétől. Sajtó alá rendezte és előszóval ellátta Dr. Lőrenthey Imre.
"Nagyságos Dr. Filarszky Nándor múzeumi osztályigazgató, egyetemi magán tanár Úrnak, választmányi tagjának a [Természettudományi Társulat Budapest (bélyegzés)" ajándékozási bejegyzéssel a címlapon. Filarszky Nándor (1858-1941) botanikus, muzeológus.
24 kőnyomatú táblával és több szövegközti ábrával. Bp., 1910. Kir. M. Természettudományi Társulat, ("Pátria"-ny.),IV+331+3 p.+XXIV (litografált képtáblák, a táblák előtti lapokon képmagyarázatokkal) t. Átkötött modern egészműbőr-kötés, az első két lap foltos, az utolsó táblán és néhány tábla szélén javítással, valamint foltokkal, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Körmöczbánya főbányaváros multja és jelene, bányászata és a magyar pénzverés története. Az 1909. évi szeptember hóban Körmöczbányán tartott közgyűlése alkalmából kiadta az Orsz[ágos] Magy[ar] Bányászati és Kohászati Egyesület. Bp., 1909, Orsz[ágos] Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület, (Pallas-ny.), 172 p. + 2 (kihajtható térképek: A körmöczi bányavidék átnézeti térképe, kis szakadással, 42x48 t., A Nádor altáró és a körnöci aranybányák magassági viszonyai / Nádor altáró helyszínrajza, szakadt, 40x96 cm) t. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19016.

Körmöczbánya főbányaváros multja és jelene, bányászata és a magyar pénzverés története.
Az 1909. évi szeptember hóban Körmöczbányán tartott közgyűlése alkalmából kiadta az Orsz[ágos] Magy[ar] Bányászati és Kohászati Egyesület.
Bp., 1909, Orsz[ágos] Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület, (Pallas-ny.), 172 p. + 2 (kihajtható térképek: A körmöczi bányavidék átnézeti térképe, kis szakadással, 42x48 t., A Nádor altáró és a körnöci aranybányák magassági viszonyai / Nádor altáró helyszínrajza, szakadt, 40x96 cm) t. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Möller István: A vajda-hunyadi vár építési korai. Bp., 1913, Franklin. Félvászon kötés, ex librisszel, benne egy plusz rajzzal a vár átépítés előtti időszakából, szép állapotban.
19017.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

Hankó Vilmos: Székelyföld. A képeket rajzolták: Goró Lajos, Huszka József és Tull Ödön. 115 eredeti képpel. Budapest, (1896). Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (ny.) VI + [2] + 350 + [2] p. Első kiadás.  Hankó Vilmos (1854-1923) vegyész, ásványvíz-elemző, ismeretterjesztő író. A székelyföldi születésű szerző turisztikai-honismereti monográfiája Udvarhely, Háromszék, Csík és Maros vármegyéről, a megye székely népéről és városairól, természeti és épített örökségéről, gyógyüdülési és kirándulási lehetőségeiről, valamint ipari fejlődésének mozzanatairól. A kötetet a korszak vezető grafikusainak szövegközti és egész oldalas illusztrációi díszítik. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Horváth J. és Társa Könyvkötő Vállalat, Budapest), vörös festésű lapszélekkel, szép példány.
19018.

Hankó Vilmos: Székelyföld. A képeket rajzolták: Goró Lajos, Huszka József és Tull Ödön. 115 eredeti képpel.
Budapest, (1896). Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (ny.) VI + [2] + 350 + [2] p. Első kiadás.
Hankó Vilmos (1854-1923) vegyész, ásványvíz-elemző, ismeretterjesztő író. A székelyföldi születésű szerző turisztikai-honismereti monográfiája Udvarhely, Háromszék, Csík és Maros vármegyéről, a megye székely népéről és városairól, természeti és épített örökségéről, gyógyüdülési és kirándulási lehetőségeiről, valamint ipari fejlődésének mozzanatairól. A kötetet a korszak vezető grafikusainak szövegközti és egész oldalas illusztrációi díszítik.
Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Horváth J. és Társa Könyvkötő Vállalat, Budapest), vörös festésű lapszélekkel, szép példány.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25
11

Csatkai Endre, Dr.: Sopron környékének műemlékei I.-II.-III.. Sopron, 1932. Székely és társa. 112 p. + 8 t. , 118 p. + 6 t , 223 p. + 30 t. . I.: Kunsttopographie der Umgebung von Sopron. (Oedenburg). II. sorozat. Kunsttopographie des Soproner (Ödenburger) Komitates. Sopron, III. sorozat. Kunsttopographie des Soproner (Ödenburger) Komitates. Átkötött modern kartonálásban, az eredeti papírborítók felhasználásával. Térképekkel, képekkel gazdagon illusztrált.
19019.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Kreitner Gusztáv:  Gróf Széchenyi Béla keleti utazása India, Japan, China, Tibet és Birma országokban. 200 művészi kivitelű eredeti képpel és az utazás átnézeti térképével. Budapest, 1882. Révai Testvérek kiadása [Deutsch ny.] XVI + 1028 p. + 1 térkép (színes, kihajtható). Egyetlen kiadás. Gustav Kreitner (1847-1893) osztrák térképész beszámolója Széchenyi Béla magyar főrend 1877-1880 között lezajlott ázsiai utazásáról. Az expedíció vezetője, Széchenyi Béla Lóczy Lajos és a szerző társaságában hajózott Indiába, majd a jávai szigetvilág érintésével Kína keleti partjait, Japánt, majd a szárazföldi Kínán áthaladva elérték a mongol és a tibeti határt. A felfedező csapat eredeti szándéka szerint Tibeten keresztül jutott volna vissza Indiába, ám a tibeti hatóságok tiltása miatt kelet felé kellett kerülniük, így végül a Kék-folyó mentén, majd Burmán keresztül jutottak vissza hajójukhoz. Az oldalszámozáson belül igen gazdag képanyaggal ellátott utazási beszámoló egzotikus kultúrákként örökíti meg az érintett országokat, a néprajzi megfigyelésekben gazdag beszámoló előszeretettel emlékezik meg a furcsaságokról, előítéletekről és az individualista szemlélő számára felfoghatatlan társadalmi jelenségekről is; beszámolónk egyszerre figyeli meg a bürokrácia összetettségét és az országok technikai elmaradottságát, ám a keleti építőművészet, képzőművészet és előadó-művészet nívóját kétségtelenül elismeri. A címlapon apró hiány, két levélen apró sérülés. Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
19020.

Kreitner Gusztáv: Gróf Széchenyi Béla keleti utazása India, Japan, China, Tibet és Birma országokban. 200 művészi kivitelű eredeti képpel és az utazás átnézeti térképével.
Budapest, 1882. Révai Testvérek kiadása [Deutsch ny.] XVI + 1028 p. + 1 térkép (színes, kihajtható). Egyetlen kiadás.
Gustav Kreitner (1847-1893) osztrák térképész beszámolója Széchenyi Béla magyar főrend 1877-1880 között lezajlott ázsiai utazásáról. Az expedíció vezetője, Széchenyi Béla Lóczy Lajos és a szerző társaságában hajózott Indiába, majd a jávai szigetvilág érintésével Kína keleti partjait, Japánt, majd a szárazföldi Kínán áthaladva elérték a mongol és a tibeti határt. A felfedező csapat eredeti szándéka szerint Tibeten keresztül jutott volna vissza Indiába, ám a tibeti hatóságok tiltása miatt kelet felé kellett kerülniük, így végül a Kék-folyó mentén, majd Burmán keresztül jutottak vissza hajójukhoz. Az oldalszámozáson belül igen gazdag képanyaggal ellátott utazási beszámoló egzotikus kultúrákként örökíti meg az érintett országokat, a néprajzi megfigyelésekben gazdag beszámoló előszeretettel emlékezik meg a furcsaságokról, előítéletekről és az individualista szemlélő számára felfoghatatlan társadalmi jelenségekről is; beszámolónk egyszerre figyeli meg a bürokrácia összetettségét és az országok technikai elmaradottságát, ám a keleti építőművészet, képzőművészet és előadó-művészet nívóját kétségtelenül elismeri.
A címlapon apró hiány, két levélen apró sérülés.
Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Szirmay, [Antal] Antonius: Notitia topographica, politica inclyti comitatus Zempléniensis per -- ... conscripta. Edita et indicibus provisa industria Martini Georgii Kovachich.    Budae, 1805. Typ. Reg. Univ. Pestanae. [12] + 485 (recte 486)p. Hiány: címkép és térkép. Szirmay Antal (1747-1812) jezsuita neveltetésű Zemplén megyei főúr és helytörténész, egyben vármegyei hivatalnok ritka munkája. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, kissé sérült, korabeli bejegyzésekkel az előzéklapokon.
19021.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

La Contea di Gorizia illustrata dai suoi figli di Giuseppe Floreano Conte Formentini del S. R. I. barone di Tolmino e Biglia, signore di Cusano, Usizza, ... Gorizia, 1984., Leonardo Formentini,4+166 p.+ 19 t. Olasz nyelven. Giuseppe Floreano Conte Formentini (1832-1894) egy ősi nemesi család sarjaként született Goriziában. Jogi diplomát szerzett 1855-ben Padovában. 1856-ban jelentette meg első német nyelvű történelmi munkáját, melynek címe: Beitrage zur Geschichte der Grafschaft Gorz von den altesten bekannten Zeiten bis zum Aussterben der Goerzer Dynastie 1500 [?]; 1884-ben jelent meg németül a Führer im climatische Curorte Gorz (Ausztria Nizzája) című értékes kalauz a goriziai környékről, amelyben számos oldalt szenteltek a közkedvelt Collio környéknek, amelyet mindig is igyekezett népszerűsíteni. Floreano szenvedélyesen érdeklődött a helytörténeti kutatás iránt, és számos művet írt, de ezek közül több kiadatlan maradt vagy csak posztumusz jelent meg. Ez utóbbiak közé tartozik a Gorizia emlékei egészen 1853-ig. A mű gondos kutatás eredménye állami és magánlevéltárakban, amelyben a szerző közel ötszáz, az ókori Gorizia megyében született vagy élt híres személyiség életrajzát gyűjtötte össze időrendi sorrendben. A mű kéziratban maradt a családi iratok között 1984-ig, amikor végül dédunoka, Leonardo erőfeszítéseinek köszönhetően kiadták. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos, javított kiadói papír védőborítóban. Számozott (481./500) példány.
19022.

La Contea di Gorizia illustrata dai suoi figli di Giuseppe Floreano Conte Formentini del S. R. I. barone di Tolmino e Biglia, signore di Cusano, Usizza, ... Gorizia, 1984., Leonardo Formentini,4+166 p.+ 19 t. Olasz nyelven.
Giuseppe Floreano Conte Formentini (1832-1894) egy ősi nemesi család sarjaként született Goriziában. Jogi diplomát szerzett 1855-ben Padovában.
1856-ban jelentette meg első német nyelvű történelmi munkáját, melynek címe: Beitrage zur Geschichte der Grafschaft Gorz von den altesten bekannten Zeiten bis zum Aussterben der Goerzer Dynastie 1500 [?]; 1884-ben jelent meg németül a Führer im climatische Curorte Gorz (Ausztria Nizzája) című értékes kalauz a goriziai környékről, amelyben számos oldalt szenteltek a közkedvelt Collio környéknek, amelyet mindig is igyekezett népszerűsíteni.
Floreano szenvedélyesen érdeklődött a helytörténeti kutatás iránt, és számos művet írt, de ezek közül több kiadatlan maradt vagy csak posztumusz jelent meg.
Ez utóbbiak közé tartozik a Gorizia emlékei egészen 1853-ig. A mű gondos kutatás eredménye állami és magánlevéltárakban, amelyben a szerző közel ötszáz, az ókori Gorizia megyében született vagy élt híres személyiség életrajzát gyűjtötte össze időrendi sorrendben.
A mű kéziratban maradt a családi iratok között 1984-ig, amikor végül dédunoka, Leonardo erőfeszítéseinek köszönhetően kiadták.
Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos, javított kiadói papír védőborítóban. Számozott (481./500) példány.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft