Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 327

Mentes Mihály: A lélek orgonál. - - versei. A szerző által ALÁÍRT példány. Győr, 1933, Győregyházmegyei Alap, 136 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
19333.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

A szerelemről. José Ortega y Gasset elmélkedései. Ford.: Szentkuty Pál. Bp., 1942, Bibliotheca, 231+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés
19334.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Török Tamás: Erdélyi mefisztó. A szerző, Török Tamás (1925-1993) Jászai Mari-díjas rendező, író, dramaturg által Györffy László (1940-2009) színész, író, publicista, részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1988., Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19335.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Szilágyi Andor: El nem küldött levelek. (Színművek.) A szerző DEDIKÁLT példány. Bp., 1994., Ab Ovo. Kiadói papírkötés
19336.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Takács Tibor: Isten molnára. Versek. Bp., 2003., Bíró Family. Kiadói papírkötés.   A szerző, Takács Tibor (1927-2014) Táncsics Mihály-díjas író, költő, újságíró által, autográf verssel DEDIKÁLT példány, a vers a könyvben nem szerepel.
19337.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Kozma György: Nijinsky, a gólem. Bp., 1990, Holnap Kiadó. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19338.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Németh László: Szekfű Gyula. Bp., [1940], Bolyai Akadémia ("Jövő"-ny.), 143+(1) p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel, belül a lapok jó állapotban. Erősen sérült kiadói papír védőborítóval. A mű első formájában a "Magyar Élet" nemzetpolitikai szemle 1940. febr.-jún. számában jelent meg. Az első kiadás előjegyzésben fogyott el, a második kiadás dr. Püski Sándor gondozásában jelent meg.
19339.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Villon testamentuma. Mészöly Dezső fordításában. 1946, Keresztes Könyvkiadó. Kiadói papírkötésben enyhén sérült
19340.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Vörösmarty minden munkái. IV. kötet. Rendezte és jegyzetekkel kísérte: Gyulai Pál. Pest, 1863., Ráth Mór, 4+299 p. Korabeli kopott félvászon-kötés.
19341.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19342.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Janus Pannonius. Magyar költő magyarul. Berczeli A. Károly fordításai. Fógel József előszavával. N. Kontuly Béla rajzaival. Szeged, 1934, Prometheus, 61 p. + 6 t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, egy képtábla kijár. A címlapon dedikációval (?). Megjelent 1200 példányban.
19343.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17

19344.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft