Bozena Nemcová: A tizenkét hónap. Ford.: Palotai Erzsi. H.n., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Václav Kocourek rajzaival illusztrálva. Kiadói illusztrál félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, ajándékozási bejegyzéssel, kissé sérült kötéssel, az elülső szennylap kijár.