Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 81

cca 1925-30 Gerő Zsófia (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus lánya kézzel írt párizsi kalauza, vendéglők, kávéházak, színházak, múzeumok stb. címeivel, jegyzetekkel, ajánlásokkal. Benne többek közt Georges Fenyő nevével, feltehetően Fenyő György (1904-1978) festőművész műtermi címével. 20 oldal. Sérült, egyes lapok kijárnak.
12387.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

cca 1930 Simon János György (1894 - 1968) festőművész autográf levele Gerő Ödön művészeti írónak  személyes hangon, melyben egy megküldött mappáról ír. / Autograph letter of Jean-Georges Simon painter in Hungarian
12388.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1930 Bp., németből fordított dokumentum, közjegyzői aláírással
12389.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1931-1932 Kézzel írott kereskedelmi levelek foltos, szakadozott Adria borítóban, lefűzve
12390.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1931 Szalatnai Rezső ( 1904-1977) tanár, irodalomtörténész, író, kritikus, műfordító.autográf, személyes hangú levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak irodalmi kérdésekről, a legújabb költőkről József Attiláról stb írva.
12391.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1932 Gál István (1912-1982) irodalomtörténész.autográf levelezőlapja Vass László (1905-1950) újságíró, kritikus részére irodalmi kérdésekről
12392.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1933 Harsányi Gyula fotóriporter kézzel írt levele
12393.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1933 Halász Miklós (1895-1985): újságíró, történész. autográf, személyes hangú levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak
12394.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1933 Mendlik Oszkár (1871 - 1963) festőművész autográf levele Gerő Ödön művészeti írónak, melyben Balló Ede festőművész Mendlik édesatyjáról készült festményéről küldött képekről ír. Két beírt oldal.
12395.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1936.VIII.16. Gottschalk Károly, a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek igazgatójának német nyelvű levele Felső-Bajorországból, az üzem mérnökének, későbbi igazgatójának, Geleji Sándornak (1898-1967), amelyben megköszöni Gelejinek, hogy tájékoztatta a határidők csúszásáról. Valamint megkéri, hogy keressen meg a házában műszaki rajzokat. Más egyéb érdekes részlettel. Két kézzel írt oldal Gottschalk autográf aláírásával, eredeti borítékban.
12396.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1936.VIII.14. Gottschalk Károly, a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek igazgatójának német nyelvű levele az üzem mérnökének, későbbi igazgatójának, Geleji Sándornak (1898-1967), amelyben egy Párizzsal kötött üzletről ír és kiemeli. hogy Gelejin kívül csak két másik embert tájékoztatott róla. Valamint megkéri, hogy készítse el műszaki rajzokat és hogy a magánmunkáját honorálni fogja. Más egyéb érdekes részlettel. Fejléces, igazgatói papíron, két kézzel írt oldal Gottschalk autográf aláírásával, eredeti borítékban.
12397.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1938 Szent év Magyarország feliratú népies vallásos kép. Közepén Máriát és a kisdedet ábrázoló nyomat, lap szélén és alján tussal és akvarellel rajzolt városrészletek (Esztergom, Budavár, Pécs, Szeged, Székesfehérvár, Eger) és magyaros, florális motívumokkal díszített. Üvegezett fa keretben, 33,5×23 cm
12398.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft