Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 196

Szóból ért az ember. Népi elbeszélések Krasznáról. Gyűjtötte, sajtó alá rendezte, bevezetővel és jegyzetekkel ellátta: Mitruly Miklós. Székelyudvarhely, 1999., Erdélyi Gondolat. Kiadói papírkötés.
15072.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Balogh István: A cívisek világa. (Debrecen néprajza.) Magyar néprajz. Bp., 1973, Gondolat, 306+4 p.+12 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 3500 példányban. A szerző, Balogh István (1912-2007) történész, néprajzkutató, levéltáros által Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apja részére dedikált példány. 2 kis kártyán Dienes Ö. István tollas jegyzeteivel.
15073.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Leidenfrost Gyula: Kék Adria. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói festett, egészvászon kötésben, kopott gerinccel.
15074.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

15075.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., 1910., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 240 p. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítókkal, hiányzó térképpel. Érdekes névbejegyzéssel.
15076.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

15077.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Mezőberény. A helyét kereső kisváros. Szerk.: dr. Tóth József. Békéscsaba, 1980. Békés Megyei Tanács V. B.-Mezőberény Nagyközségi Tanács. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval.
15078.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Ódor Imre: Tanulmányok Mohács történetéből. Mohács, 1993. Csak 1000 plfd. T. Mérey Klára helytörténész dedikálásával. Kiadói papírkötésben
15079.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Valigi, Cinzia: Róma és a Vatikán. Narni Terni, 1996, Plurigraf Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15080.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Boros-Varga-Kardos: Kőtelek képekben. Kőtelek, 1991, Kőteleki Polgármesteri Hivatal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15081.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Hanusz István: Közép-Európáról. Föld- és néprajzi képek. Szerk.: dr. Szemák István. Fekete-fehét fotókkal illusztrált. Pozsony-Budapest, Stampfel Károly. Kartonált papírkötésben.
15082.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Dr. Falk Zsigmond: Budapesttől San-Franciscoig. Bp.,1895, Deutsch Zsigmond és Társa. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
15083.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft