Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 328

Ady-Múzeum I-II. kötet. Szerk.: Dóczy Jenő, Földessy Gyula.Bp., 1924, Athenaeum, 183+220 p. Átkötött félvászon-kötés.
17420.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,47
14,38

Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. Bp., 1924, Béta, (Globus-ny.), 160 p. A borító grafikája Kozma Lajos (1884-1948) munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, jó állapotban. Dajbukát Jenő névbejegyzésével.
17421.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

17422.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

17423.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Conrad Ferdinand Meyer válogatott versei. Ford.: Kosztolányi Dezső, Radnóti Miklós, Rónay György, Sárközi György, Szabó Lőrinc és Vargha Gyula. Cs. Szabó László bevezetőjével. Kétnyelvű Remekművek IV. köt.  Bp.,[1943], Franklin, 125+3 p. Magyar és német nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, Dr. Dajbukát Gergely ex libris-szével.  A bevezető írójának, Cs. Szabó László (1905-1984) író, esszéíró, kritikus ajándékozási soraival, dedikációjával Deér Józsefnének, Deér József (1905-1972) történész egyetemi tanár feleségének, dátumozva (1944. IV. 7.)
17424.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

[Fjodor Mihajlovics] Dosztojevszkij: Sztjepancsikovo és lakosai. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók-Nagy Írások. Első sorozat. I. Bp.,(1920.), Genius, (Weiss L. és F.-ny.), XII+302+4 p. A címlap és a könyvdíszek Végh Gusztáv grafikus, iparművész munkái. A kötésterv Gottermayer Nándor terve. Kiadói fénylemez-kötésben, jó állapotban.   Megjelent 1500 számozott példányban. Ebből az első 300 példány merített papíron készült. Számozott (300/242.) példány.
17425.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Alfred de Musset: Vallomás. Ford.: Kállay Miklós. Nagy Írók-Nagy Írások. Első sorozat. V. Bp.,(1921.), Genius, (Weiss L. és F.-ny.), XVI+342+2 p. A címlap és a könyvdíszek Végh Gusztáv grafikus, iparművész munkái. A kötésterv Gottermayer Nándor terve. Kiadói fénylemez-kötésben, jó állapotban. Megjelent 1500 számozott példányban. Ebből az első 300 példány merített papíron készült. Számozott (300/206.) példány.
17426.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Fekete István: Hajnal Badányban. Bp., 1943, Új Idők (Singer és Wolfner), 328 p. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, laza fűzéssel.
17427.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Jókai Mór: A lőcsei fehér asszony I.-II. Bp., 1909. Révai. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötésben. Szép állapotban
17428.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Fekete István: Erdei utakon. Bp.,1987, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon-kötésben.
17429.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Fekete István: Kittenberber Kálmán élete. Bp., én., Nesztor. Kiadói papírkötés.
17430.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Fekete István: Barangolások. Bp.,(2003),Szent Gellért. Kiadói kartonált papírkötésben.
17431.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft