Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 39

John Dell: Layout for advertising. A useful handbook of 700 layout suggestion in magazines, newspapers, booklets, folders, brodsides, letterheads, and posters with specimens of type and borders. With and Introduction by J. M. Watson. Chicago,1928.,Frederick J. Drake&Co., 175 p. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal.
15332.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Schneid Mátyás, Dr.: Az újabb spiritismus bölcseletileg megvitatva. Temesvár, 1883. Csanádi Egyházmegye ny. 8 lev., 144 l. Aranyozott félvászon kötésben
15333.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Nyirő József: Júlia szép leány. Bp., 1939, Révai, 70 p. A borító rajta Pekáry István munkája. Kiadói festett halina-kötésben, kissé foltos borítóval, de alapvetően jó állapotban.
15334.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Simar Theofil. A babona. Bp. 1879. Hunyadi Mátyás. Korabeli félvászon kötésben
15335.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Jaschik Álmos: A könyvkötő-mesterség. Bp.,1922, Népszava,(Világosság-ny.), 260 p. Tóth Tibor kaposvári könyvkötő mesternek ajándékozott példány, Tóth saját készítésű fél (szarvas) bőr kötésében.
15336.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
26

Aszlányi Károly: Pénz a láthatáron. Budapest, é.n., Genius. A szerző által dedikált! Aszlányi Károly (1908-1938) első, 1930-ban megjelent regényét igazgatóinak, azaz a Genius kiadójának, Lantos Adolfnak (1875-1942) és Lantos Kálmánnak, az igazgatóság tagjának, a Révai kiadó későbbi igazgatójának "szeretettel, hálával és becsüléssel" dedikálta  Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
15337.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Passuth László: Aranyködben fáznak az istenek. Dedikált! Bp., 1969. Szépirodalmi. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval
15338.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Balázs Béla: Tristan hajóján. Gyoma, 1916, Kner Izidor. Kiadói papír borításban, kissé kopottas állapotban.
15339.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

15340.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Krúdy Gyula: Szindbád ifjúsága és szomorúsága. I-II. kötet. (Egybekötve.) Bp., 1917., Táltos, 162+6,155+5 p. A papírborítók grafikája és az illusztrációk Kürthy György munkái. Átkötött modern félvászon-kötés, körbevágott, a papírborítókat bekötötték. Első kiadás.
15341.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Fodor András: Sztavinszkij szemtől-szemben. Több dedikálással: Antal Imre, Czigány György, Szulyó Ernő, Vellner Andrea és más híres zenészek. Kiadói papírkötésben. Bp., 1976. Gondolat
15342.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Loczka Alajos: Az alchimia története. Bp. 1925. Magy. Középiskolai Tanárok Nemzeti Szöv. 218 l. Aranyozott félvászon kötésben
15343.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft